Виртуелна реалност на Nintendo Switch ослободува интернет лудило

Nintendo се најде меѓу веѓите и ги одржува гласините и тајните работи за Nintendo Switch до максимум, а тоа е дека новата конзола на јапонската компанија генерираше критики, разочарувања и алгерии во еднакви делови. Уште еднаш, Nintendo ризикува да и понуди на јавноста различна содржина и игра, што може да заврши со успех (како Wii) или целосно неуспех (како Wii U). Сепак, во лавината гласини, Интернетот полуде тотално од можноста Nintendo Switch да има очила за виртуелна реалност. 

Тоа беше IGN кој во декември, во внимание на патент што Нинтендо го поднесе до Заводот за патенти и трговски марки на САД, во кој тој доста добро детализираше каков би бил Nintendo Switch, тие исто така пронајдоа систем за виртуелна реалност во кој се чини дека Nintendo работи. Сепак, откако ги потврдивме сите детали за Nintendo Switch во последните денови, дојдовме до заклучок дека сите тие се согласуваат со предвидените во овој патент што ги посочивме. Значи, започнува гласината за Виртуелна реалност на Nintendo Switch Тоа не престанува да ги прогонува форумите за видеоигра и воопшто на YouTube, првиот шпански „YouTuber“ што го одекна тоа е SASEL, кој ги коментираше сите овие можни карактеристики.

Во кратко резиме, објаснуваме дека овој систем за виртуелна реалност би бил најблиску до Samsung VR или на пример со Google Daydream, под ова мислиме дека не би имале активни очила како во случајот со PlayStation VR. Проблемот лежи во резолуцијата на таблетот Nintendo Switch, екран кој нуди само 720p, што е очигледно недоволно за искуство со виртуелна реалност.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.