Nintendo Switch, е новата Nintendo конзола

нинтендо-прекинувач-2

Секој пат кога една голема компанија започнува нов проект, името е обично последното нешто на што мислат дизајнерите, инженерите, одделот за маркетинг ... По повеќемесечни побуди и гласини, јапонската компанија штотуку го претстави Nintendo Switch, кој до сега знаевме како Nintendo NX. Јапонската компанија штотуку го објави првото соопштение за тоа што не чека со оваа нова конзола што ќе се обиде да полета по фијаското за продажба предизвикано од Wii U.

Nintendo Switch ни претставува конзола што ќе ни овозможи да играме во возот, во автомобилот, да седиме во парк, но и да седиме удобно на софата преку телевизија. Како што видовме на видеото, конзолата има основа за да може да ја користи со телевизорот. Основата е екранот на конзолата кој Можеме да го откачиме од основата, да закачиме некои контролери, наречени Joy-Con, и да го прошетаме да играме таму каде што сакаме.

нинтендо-прекинувач

Во игри, кои користат кертриџ систем сличен на оној на Nintendo DS, во кој можат да се играат повеќе од една личност заедно, овие копчиња може да се користат самостојно, така што двајца играчи можат да уживаат во играта истовремено. На задниот дел од конзолата наоѓаме јазиче што го олеснува поставувањето на конзолата на рамни површини и со тоа можеме да уживаме на поудобен начин.

На ова видео, како што видовте, Nintendo не откри ниту една спецификација на конзолата, па ќе мора да почекаме малку подоцна компанијата да понуди повеќе информации. Во моментот јапонската компанија Не планира да го лансира Nintendo Switch до март годинава што доаѓа, со што се пропушта Божиќниот период, еден од најважните за технолошките компании, особено оние посветени на забава. Сè уште не знаеме ништо за цената


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.