Nintendo Switch Online ќе има складирање во облак

Nintendo прекинувач онлајн

На Nintendo му требаше долго време да најавете онлајн услуга за прекинувачот. Иако конечно, по некое време гласини и најави, компанијата веќе ги потврди сите детали за оваа услуга. Како што веројатно веќе знаете, неговото име е Nintendo Switch Online. Thoseе имате бесплатни услуги за оние кои не сакаат да плаќаат. Иако имаме и платени претплати.

Оние корисници кои се обложуваат на платената верзија на Nintendo Switch Online ќе имаат пристап до ексклузивна содржина како класични игри, зделки, онлајн игри и исто така складирање во облак и семејна претплата. Значи, Nintendo ветува дека ќе даде многу работи.

Пред извесно време беше потврдено дека ќе има семејни планови, иако сега знаеме повеќе за нив и за нивните услови. Бидејќи до осум члена можат да бидат дел од споменатата семејна претплата. Во индивидуалниот план за претплата, корисниците имаат три опции:

  • 1 месец: 3,99 евра
  • 3 месеци: 7,99 евра
  • 12 месеци: 19,99 евра

Nintendo Префрли

Додека во случај на обложување на семејна претплата, Можно е да се добие само 12-месечно дете, кое во овој случај има цена од 34,99 евра. Овие цени се веќе потврдени за Nintendo Switch Online. Значи нема да има промени во нив.

Претплати за Nintendo Switch Online може да се добијат од месец септември, како што потврди и самата компанија. Покрај тоа, овие претплати треба да бидат поврзани со сметките на Nintendo, така што нема да биде потребна претплата по конзола. Наместо тоа, корисникот може да ја активира сметката на конзолите каде што сака да ја користи услугата.

Од 15 мај, се нуди можност за создавање семејни групи поврзани со сметка, која може да вклучува најмногу осум члена (вклучувајќи го и сопственикот). Може да се внесат и детски сметки, кои ќе бидат надгледувани од родители. Овие Претплата на Nintendo Switch преку Интернет Тие можат да се купат на веб-страницата на Nintendo, eShop и други даватели на услуги.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.