Новиот Samsung Galaxy Note 7 ќе се продава во Европа во ноември

Samsung Галакси Забелешка 7

Сè уште сме во врска со случаите на Samsung Galaxy Note 7 и нема што многу да се каже освен фактот дека овие спектакуларни уреди имаат сериозен проблем и дека самата јужнокорејска фирма ги повлекува од пазарот малку по малку . Новите единици на фаблетот Самсунг се целосно поправени и затоа фирмата почнува да ги дистрибуира на сите места за да можат корисниците да набават замена или дури и да можат да купат ако сте уште заинтересирани, но во случај на стариот континент се чини дека чекањето ќе биде малку подолго и процесот на продажба Novemberе се активира во ноември, како што потврди Дејвид Лоус, директор за продажба на Самсунг во Европа.

Но, ова воопшто не е лоша вест, мора да земеме предвид дека дистрибуцијата на новите поправени фаблети и без сериозен проблем е прилично комплицирана задача, не само поради производството на илјадници уреди, туку и мора да ги додадете сите проблеми со логистиката и ова може да биде вистинска главоболка.

Како што е логично, продажбата на првите поправени единици ќе се случи многу порано во Јужна Кореја и ќе биде следната среда, 28 септември. Останатите ќе мора да бидеме малку повеќе трпеливи во случај да сакаме да го купиме овој Note 7 кој започна толку добро во однос на продажбата и задоволството на корисниците и што поради проблем со батеријата може да предизвика вистински хаос во следната продажба. Да се ​​надеваме дека сите корисници ќе ги вратат верзиите со проблемот и ќе ги добијат поправените, останатите ќе треба да почекаат до ноември за да го купат.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.