Новата верзија на Google Photos ни овозможува споделување фотографии на поедноставен начин

Google Слики

Google продолжува интензивно да работи на една од најкористените апликации ширум светот, како на пр Google Слики, и е тоа што откако пред неколку дена презентираше интересни вести за услугата во Гугл В / О, во последните часови гигантот за пребарување пушти во оптек а нова верзија со неколку многу интересни новости.

Една од нив е можноста самата апликација автоматски да открива фотографии што припаѓаат на патувања, прослави или места на интерес, а потоа да ги споделуваме со каков било контакт без многу напор.

Исто така, вештачката интелигенција ќе продолжи да игра важна улога во рамките на Google Photos а исто така ќе ни помогне кога станува збор за споделување фотографии. Самата апликација ќе дава предлози за споделување фотографии врз основа на навиките на секој од корисниците.

Споделувајте „Фотографии на Google“

Еден од големите недостатоци што секогаш ги наоѓавме на „Фотографии на Google“ е можноста за одржување ред во сите наши фотографии, нешто што ќе биде полесно благодарение на новите функционалности на услугата Google. Со проактивната работа што тој ќе ја работи отсега, можеме да ги заклучиме тие бесконечни пребарувања меѓу нашите фотографии и тоа е дека сè ќе има малку повеќе ред и значење.

Новата верзија на „Фотографии на Google“ сега е достапна за преземање, па доколку услугата Google сè уште не е ажурирана на вашиот уред, преземете ја сами од продавницата за апликации и започнете да уживате во интересните вести.

Дали мислите дека еден ден ќе имаме совршена нарачка на нашата сметка на Фотографии на Google?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)