Новата верзија на Google Earth е сега достапна

Сигурно повеќе од еден од присутните овде го користи или некогаш го користел Google Earth, бидејќи оваа одлична алатка е ажурирана за да додаде интересни промени во работењето што ќе му овозможат на корисникот да ужива во различни опции. Во овој случај новата верзија на Google Earth е за прелистувачот Chrome, На Андроид ќе го имаме готово за неколку дена според официјалниот блог. За корисниците кои сакаат да уживаат во оваа алатка на iOS уреди и други прелистувачи, тие ќе мора да почекаат уште малку бидејќи новата верзија не е достапна во моментот.

Google ги става на располагање на корисниците што сакаат ажурирајте ја алатката Google Earth, нејзината нова верзија која пристигнува по 2 години работа. Ова вели во Официјалниот блог на Гугл Шпанија:

Повеќето од нас кои го користеа Google Earth во последната деценија го сторија истото: го баравме нашиот дом. И тоа е дека нашата куќа е начинот на кој треба да се ориентираме, и од каде што започнуваме. Потоа се оддалечуваме и го гледаме нашето соседство, нашиот град, заедницата каде што живееме, нашата земја, нашиот континент и на крајот, просторот исто така. Од таму нашата планета изгледа изненадувачки мала.

Во пресрет на Денот на планетата Земја, се сеќавам на нешто што научив гледајќи како луѓето го користат Google Earth со текот на времето: нашиот дом не е само начинот на кој го разбираме нашето место во светот, тој исто така е и начинот на кој можеме да се поврземе со она што е поголемо од ние самите.

Некои од новите одлики звук:

  • Е имам среќа, ќе ве однесе на неочекувани места со само еден клик
  • Ново 3Д копче за гледање каде било од кој било агол
  • Војаџер, посетете ја интерактивната приказна
  • Ова е Дом, прошетка низ традиционални куќи на култури од целиот свет

Сите информации за оваа нова верзија можете да ги најдете директно на блогот на Google Earth, покрај најинтересните детали за ова последно ажурирање објавено од Google.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.