Новата microSD картичка на Sandisk ни нуди 400 GB простор за складирање

Слика на новиот 400 GB Sandisk MicroSD

La ИФА 2017 што сè уште се одржува овие денови во Берлин, иако без некој важен настан или презентација, ни остави одлични вести за сите оние кои имаат практично неограничено складирање на нашиот мобилен уред, таблет или други уреди. И дали е тоа Sandisk ја претстави својата нова microSD картичка со 400 GB простор.

Ова значи дека границата што досега беше 200 GB значително се зголеми на двојно, и ни нуди можност да имаме, на пример, паметен телефон со неговата внатрешна меморија, плус дополнително складирање на ништо повеќе и ништо помалку од 400 GB.

Пред да се возбудите, веќе ве предупредуваме дека поседувањето на целиот овој простор за складирање нема да биде воопшто ефтино, а во некои случаи може да се случи стекнувањето на оваа нова картичка microSD да биде поскапо од самиот мобилен. Неговата цена е 250 евра Како што веќе ви кажавме, тоа е сè освен економично, но застанете и размислете колку корист можете да добиете од тие 400 GB и дали навистина ќе ви биде скапо на долг рок.

На техничко ниво на оваа нова microSD картичка можеме да ви кажеме дека има А1 стандард кој достигнува брзина на читање до 100 MB / s. Неговиот простор за складирање е 400 GB, како што веќе рековме и можеме зачувајте на пример 40 часа видео во Full HD или преместете до 1.200 фотографии во минута.

Дали би потрошиле 350 евра за да имате картичка microSD со 400 GB простор?. Кажете ни во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи каде што сме присутни и сакаме да ги знаеме вашите мислења.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.