Новиот PlayStation 4 Neo ќе биде претставен во септември

ps4-нео

Една од гласините што веќе долго време ја читаме на мрежата е онаа за лансирање на новата или подобрена конзола на Sony, новата PlayStation 4 Neo. Оваа конзола од која видовме неколку неофицијални вести, може да биде поблиску отколку што мислиме и е тоа пријавете се за следниот 7 септември на настан во Newујорк, каде конзолата ќе биде претставена со некои „подобрувања“ во однос на сегашниот модел. Овој датум на среда, 7 септември, е она што се чини дека е конечно до денес.

Протечената информација за презентацијата на овој „Нео“ на „Плејстејшн 4“ или „Плејстејшн 4,5“ ќе додаде малку едноставна, но истовремено и интересна промена, опцијата за играјте видео игри во 4K и нешто помоќен внатрешен хардвер со подобар процесор, подобар графички процесор и повеќе RAM меморија отколку во тековната верзија на PlayStation 4. Покрај тоа, некои медиуми наведуваат дека може да добие подобрување во надворешниот дизајн, но ова е нешто што не можеме да го потврдиме ниту ние.

Конзолата што се чинеше дека е претставена на последниот Е3, но на крајот не беше претставена (ако тоа го направи неговиот ривал од Мајкрософт) и сега се чини дека јапонската фирма веќе ја има конзолата подготвена за тоа и овој момент е близу. Можно е коментираниот датум да се разликува малку овој август, но Не веруваме дека фирмата ќе трае долго со конзолата во своите канцеларии Доколку е навистина подготвен да биде пуштен во продажба, има помалку за да ги видите подобрувањата на овој нов PlayStation 4 Neo.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.