Новите Nokia 3, 5 и 6 ќе започнат да се продаваат предоцна

Очигледно не чека година да чекаме за лансирање на новите модели на фирмата Nokia (под производство на HMD), но земајќи ги предвид датумите што се разгледуваат за нивното официјално лансирање на стариот континент, сметаме дека ова не е добра вест за никого. Сигурни сме дека на сите корисници кои им е јасна идејата за купување на еден од овие уреди нема да им пречи да чекаат малку подолго од вообичаеното за да го купат, но кога ќе ги погледнеме најнестрпливите или оние кои не можат да чекаат поради потребата за промена, тие ги комплицираат работите.

И дали е тоа оттогаш HMD Global потврди дека новите уреди Nokia 3, 5 и 6, претставени малку пред MWC во Барселона, и допрени од сите медиуми на истиот настан, Тие нема да бидат лансирани дури во месеците помеѓу мај и јуни оваа година ... Ова е донекаде лоша вест за самиот бренд што многу корисници ќе ја видат како бараат алтернативи, земајќи го предвид времето потребно за пласман на нивните три модели на паметни телефони.

Мора да разберете дека тоа е нова Nokia и првите уреди на фирмата што имаат Android како оперативен систем, но вистина е дека сето ова време уредите нема да бидат достапни од моментот на нивното претставување, конкуренцијата може да победи нив многу земјата. Цените на овие нови Nokia можат да варираат малку во зависност од регионот каде што се продаваат, но во принцип цените што се поставени се: 149 евра за Nokia 3, 199 евра за Nokia 5 и 249 евра за Nokia 6. Цените и спецификациите се одлични за овие нови модели на Nokia, но може да доцнат малку во споредба со нивните ривали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.