Нова програма за замена на батериите на Apple за iPhone 6s

iphone-6-plus

Минатата недела веќе објавивме план за замена на екранот на некои Apple iPhone 6 Plus, но со разлика во однос на вообичаените планови за замена на компанијата. Apple додаде a програма за замена на екранот за овие iPhone 6 Plus претходна исплата од засегнатиот корисник. Во оваа прилика, ако станува збор за „вообичаена“ програма за замена или поправка на фирмата и тоа е дека iPhone 6s се исклучуваат сами и биде неуспех признаен од самата компанија, трошоците за корисникот се нула.

Ова е тешко разбирливо за многумина бидејќи е програма за поправка или замена во двата случаи, но во случај на iPhone 6 Plus Apple вели дека овој неуспех се должи на падот на уредите и очигледно не е опфатен со гаранцијата на производот бидејќи е проблем на употреба. Во секој случај можеа откако поминавте е-пошта или внатрешна белешка во продавниците на Apple и известете го Генијот дека нема проблем во санирање на оваа грешка, но цената на ова е x евра.

Но, еј, поентата е дека во случајот на iPhone 6s и неговата батерија Да, тоа е проблем со некои батерии произведени помеѓу септември и октомври 2015 година можеби го имаат овој проблем. Поради оваа причина, Apple ја отвора оваа програма за да ги замени овие батерии за погодените корисници, да отиде во најблиската продавница на Apple или официјална препродавач и може да побара поправка на нивниот iPhone без трошоци.

Исто така во овој случај компанијата додадете ги парите назад на сите оние луѓе кои претходно ја смениле батеријата на вашиот iPhone 6s за овој проблем. Значи, ако сте еден од погодените од овој неуспех, препораката е да го пријавите со тоа што ќе контактирате директно со Apple или од него сопствен веб-дел.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.