Новата слика на Google Pixel и Pixel XL ја покажува нејзината големина

google-пиксел-2

Има малку или ништо да откриеме за дизајнот на овие два нови уреди на Google и иако е вистина, ние немаме официјални слики на двата терминали, гласините и протекувањето јасно ни го покажуваат дизајнот на обајцата. Овој пат она што го имаме на маса е а слика на екранот во која големината на двата терминали може јасно да се разликува обележувајќи ги доволно завршните мерења на обете. Тоа е слика и очигледно сè додека го имате уредот во ваша рака можете да добиете совршена идеја за овие мерења, но можеме да имаме идеја споредувајќи ја со други уреди кои имаат исти или приближни димензии.

Сега сме на помалку од една недела за официјална презентација на овие нови модели на Google и надворешниот дизајн на обајцата ни покажува на прв поглед поизразена промена на задниот дел отколку напред и очигледно големината помала од Nexus 5X што имал 5,2-инчен екран. Ова е слика од екранот (долна) во која можете да ги видите различните големини на паметните телефони на Google и каде што ги имаме лево новиот и помал Google Pixel, Nexus 5X, Pixel XL и Nexus 6P со својот голем 5.7-инчен екран.

google-пиксел-1

Вие победувате, не ни недостасува да го видиме официјалното лансирање на овие нови уреди со потпис на Google, но некои гласини за нивната цена и детали како што се отпорност на вода или чувството дека рамките на екранот се малку користени во овие нови терминали оставете ни со малку повеќе сомнежи за нивниот успех. Сигурно еднаш во рака сето ова останува во втор план, но конкуренцијата се заострува и во денешно време Треба да бидете многу фини за да можете да се натпреварувате со останатите брендови на пазарот. Да видиме што ќе се случи ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.