Пристигнува новиот месечен план на Amazon Prime

Зборувавме за континуираната гласина за можноста дека Амазон ги зголемува цените на главните претплатапретплата што во Шпанија има цена од 19,95 евра, е една од земјите каде оваа такса е најевтина, економична бидејќи бројот на услуги што ги вклучува не е толку голем како оној што можеме да го најдеме во други земји како што се САД или Обединетото Кралство.

Само што објави Амазон нова месечна претплата на Amazon Prime, стапка што чини 4,99 евра. Ако во моментов одиме до деталите за нашата сметка Prime на Амазон, со кликнување на Променете го времетраењето на претплатата Modе се појави новиот модалитет, покрај оној што го договоривме во овој момент. Ако немаме, ќе се појават двете опции: 4,99 евра и 19,95 евра.

Пакет Амазон

Клиентите кои го користат Амазон спорадично, можат да имаат корист од сите предности што ни ги нуди услугата Prime без притоа да мора да плаќаат годишна претплата на Prime. За сега Не е јасно дали годишната такса од 19,95 € ќе продолжи да биде достапна. Можеби со истекувањето на годишните планови на клиентите кои го ангажирале, тој ќе продолжи да биде достапен или ќе бидеме принудени да започнеме со концентрирање на набавките што ги правиме во текот на целата година, во рок од 4 месеци, што ќе ги понуди нас истите услуги за истата цена што ја плаќаме во моментов.

Според Амазон, овој нов план обезбедува поголема флексибилност на клиентите да може да уживате во услугата Prime со бесплатна, брза испорака, како и пристап до содржината на Amazon Prime Video. „Амазон“ само го направи првиот чекор кон она што во иднина може да значи зголемување на годишната такса за „Амазон премиер“, такса што во другите европски земји е помеѓу 49 евра во Франција и 70 евра во Велика Британија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)