Новиот паметен часовник Армани ќе се појави на пазарот во септември

Ерата на интелигентни и поврзани е тука, ова е познато од најкласичните модни фирми и поради оваа причина тие се приклучуваат на употребата на нови системи што ги прават да иновираат. Брод што е брзо поставен од многу фирми е, на пример, Android Wear, оперативниот систем на Гугл кој вклучува повеќето паметни часовници на пазарот, и што не завршува премногу.

Нов конкурент дојде на паметни часовници, италијанската фирма Емпорио Армани штотуку го претстави својот нов нослив и ќе биде достапен од септември. Модата никогаш не била поблиску до технологијата, а Apple Watch презеде голем дел од вината.

 Овој часовник ќе има сферичен екран и метално тело, како и ременот, нешто во согласност со она што Емпорио Армани го нуди за помалку паметни часовници. Сепак, тоа ќе ги искористи сите можности на Android Wear 2.0 за да ги задржи своите корисници во состојба на подготвеност и целосно ажурирани, со што ќе им се даде можност на корисниците на Андроид да користат паметни часовници поврзани со модни брендови, нешто како соработката помеѓу Епл и француската фирма Хермес

Haveе има панел од два инчи и ќе се напојува од процесор Snapdragon 2100 на Qualcomm. Што се однесува до панелот, ќе имаме технологија AMOLED, бидејќи не може да биде поинаку, што заштедува многу батерија и добро се сложува со премногу светли услови, така што часовникот ќе биде достапен кога сакаме. Она што не изненади што доаѓаме од „Емпорио Армани“ е што тие се одлучија за класичниот сферичен часовник, се чини дека „Епл“ почнува да останува сам во однос на аголните екрани. Часовникот што ќе го има „Помошникот на Google“ На пазарот ќе се појави на 24 септември по цена од 300 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.