Новите Pixel и Pixel XL на Google може да се резервираат на 4 октомври

Nexus-HTC

Очигледно неколку извори и гласини веќе зборуваат за лансирање и продажба на следниот терминал на Google. И тоа е дека денес знаеме сè за новите Pixel и Pixel XLосвен датумот на објавување. За многу веб-страници веќе се зборува следниот 4 октомври кога корисниците можат да го резервираат новиот мобилен Google, неколку дена подоцна, кога можеме да го добиеме или да го купиме директно ако не сме го резервирале.

Оваа информација не е дефинитивна, иако има своја доза на вистина и можност што го прават датумот многу веројатен.

Како што успеавте да заклучите, датумот е гласина, нешто што многумина го велат, но дека немаме никаков документ или нешто слично што го акредитира 4 октомври како датум на лансирање. Исто така, не е само тој датум. Исто така, го осигурува тоа Е биде лансиран на 20 октомври и истиот 4 октомври ќе биде датумот на презентацијата, денот од кој може да се резервира кој било од новите телефони на Google.

На 4 октомври ќе биде и претставувањето на новите Pixel и Pixel XL

Нормално, јас обично не се задржувам на оваа информација, бидејќи тие немаат многу аргументи за поддршка на информациите, но вистина е дека пред неколку дена се зборуваше за гласина што укажува на тоа дека Nexus исчезнал од мобилните на Гугл и тоа се случило. Значи, истото може да се случи токму сега со датумот на лансирање и резервација, и може да биде самиот Google или работник кој зборува за ова за да го филтрира.

Во секој случај сè покажува новите Pixel и Pixel XL се поблиску од кога и да се во наши раце и уште повеќе да има Android 7.1 на пазарот, верзијата што ќе ги донесе овие телефони што ќе исправи некои грешки што ги има Android Nougat или барем така вели Google.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.