Новиот фонд на Xiaomi Mi Note 2 истекува за само 50 секунди

Xiaomi My Note 2

El Xiaomi My Note 2 Тоа е новиот предводник на Xiaomi, кој веќе се продава неколку дена со невиден успех. И тоа е дека на огромниот број на корисници кои се пријавија на список за да можат да го набават новиот мобилен уред денес, видовме и како беа понудени неколку единици во продажба на блиц во Кина, целосно исцрпување за само 50 секунди.

Флеш-продажбата се случи на официјалната веб-страница на Xiaomi каде се собраа десетици илјади корисници, иако само неколку корисници кои претходно се регистрираа претходно имаа пристап до купувањето на Mi Note 2.

Не е прв пат терминалот на Xiaomi да постигне записи од ваков тип и тоа е автентична традиција, која е многу добро проучена од маркетинг-менаџерите на кинескиот производител, што исто така успева да предизвика голем интерес кај голем број на корисници , покрај тоа што си дадоа огромен публицитет.

Следната флеш продажба на Xiaomi Mi Note 2 ќе се одржи на 8 ноември, чекајќи да стигне до пазарот на повеќе или помалку нормален начин. Во однос на Xiaomi Mi Mix, другата голема starвезда на кинескиот производител, тој ќе се појави на пазарот преку друга продажба на блиц на 4 ноември.

Дали сте ја разгледале можноста за набавка на Xiaomi Mi Note 2 кога е на продажба на повеќе или помалку нормален начин?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.