Новиот Meizu Pro 7 ќе биде претставен на 13 септември

Meizu Pro 7

Со месеци зборувавме за пристигнување на нови паметни телефони со закривени екрани како Samsung Galaxy S7 Edge, екрани што ќе ги продаваат LG и Samsung, но тоа ќе направи повеќе смартфони со таква технологија.

Првиот од овие нови мобилни телефони ќе биде од Meizu. Иднината Meizu Pro 7 ќе биде претставен на 13 септември и вие не само што ќе имате моќен хардвер туку ќе има двојно закривен екран што толку многу ги карактеризира мобилните телефони на Samsung.

Веста за презентацијата не доаѓа од никакви гласини, но токму Meizu објави тизер со постер на настанот во кој зборува за Pro уред. Ако на ова го додадеме и фактот дека Meizu зборуваше долго пред мобилни телефони со оваа технологија и дека таа би била лансирана некаде оваа година, како и слики од новиот уред што укажува на неговото постоење, се чини дека конечно Beе биде следниот 13 септември кога конечно ќе го видиме овој мобилен телефон.

Meizu Pro 7 ќе има неколку компоненти од Samsung, вклучително и процесорот

Интересно, имаме исто така добија тест-слики од AnTuTu, тестови што ни кажуваат за хардверот што идниот Meizu Pro 7 навистина ќе го има. Meizu Pro 7 ќе има и процесор Samsung, Exynos 8890, octacore процесор од Samsung, иако ќе има и сличен модел од марката Mediatek. Терминалот ќе има 4 GB RAM меморија и 32 GB внатрешна меморија. Што повеќе закривениот екран на мобилниот ќе има резолуција од 1.440 × 2.560 пиксели. Што се однесува до камерите, терминалот ќе има 12 MP во задната камера и 5 MP во предната камера, резолуции што ја следат општата линија, но кои сигурно ќе обезбедат нешто ново како што се случува во терминалите на Samsung или LG.

Meizu Pro 7 изгледа како одличен терминал и веројатно е така, но фактот дека помалку од половина година по лансирањето на Meizu Pro 6, Meizu го лансираше следниот модел, нешто што привлекува внимание Не мислиш? И покрај тоа, ќе мора да почекаме до 13 септември за вистински да видиме што нуди Meizu Pro 7.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.