Новиот iPad Pro за почетокот на април според најновите протекувања

Јаболко

Многу сме близу да ја видиме поканата за печатот на настанот дека Apple можеби се подготвува да го отвори Apple Park, iPad главниот. И дали сите гласини упатуваат директно на скоро лансирање на новите модели на iPad кои ќе додадат поголем екран во иста големина како 9,7-инчниот iPad. Во овој случај се зборува за 10,5-инчен екран, но освен iPad е можно Apple да започне и обновување на iPhone SE со повеќе внатрешна меморија и можеби дури и новиот 12-инчен MacBook ...

Сите овие се едноставно гласини и компанијата Купертино не потврди ништо и не ги испратила поканите до медиумите да присуствуваат на овој можен главен збор, но некои медиуми тврдат дека тие би можеле да го започнат ажурирањето на iPad дури и без да направат презентација како таква, т.е. , ажурирање на моделите од самата веб-страница. Без сомнение, би сакале повеќе ако Apple го направи главниот збор и им ги покаже, но фирмата веќе направи ажурирања на нивната опрема на овој начин без главен збор, со Mac и прегледи на процесори.

Чекаме да ја видиме поканата или дури и обновениот iPad Pro на веб-страницата на компанијата, но последното што кружи на мрежата е дека ќе имаме Apple настан на 4 април на новиот Apple Park, Seeе видиме што останува од сето ова и колку дава да се зборува за овие денови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.