Новиот LG V30 ќе се најде во продажба на 28 септември

LG V30 на продажба на 28 септември

Корејски LG треба да ја зајакне својата поделба за мобилни телефони. Во најнови квартални резултатиИако тие добија профит, ова се случи благодарение на нивната поделба на апарати за домаќинство. Во меѓувреме, делот од паметен телефон продолжува да жнее загуби, така може да се заклучи дека вашиот LG G6 не ги доби очекуваните резултати.

Сепак, се чини дека средниот опсег се буди. Најновите изданија се определија за нов опсег наречен „Q? и во кои тимови интересни како и LG Q8. Вториот прифати функција веќе присутна во опремата на семејството „V“, како што е двојниот екран. И се чини дека тешката категорија на ова интересно семејство ќе биде претставена следниот август за да се најде во продажба ширум светот на 28 септември. Станува збор за новиот LG V30.

Покана LG V30 IFA 2017

LG V30 е тим кој Е биде презентиран на следната ИФА во Берлин што ќе се одржи од следниот 31 август. Неколку дена подоцна тој ќе се најде во продажба во Јужна Кореја. Додека беше во САД закажаниот датум, како што е откриено Андроид тело Тоа е за 28 септември. Покрај тоа, според наученото, азиската фирма не сака да чека долго и сака што е можно побрзо да се подобри нејзината поделба за мобилни телефони. Па, зошто толку многу се тетеравиме стартапи? Во остатокот од светот, овој LG V30 исто така ќе се најде во продажба истиот ден.

Но, што можете да очекувате од овој нов тим? За почеток, како што е познато, тимот би имал 6-инчен дијагонален екран со многу тесни рамки. Покрај тоа, неговиот главен мускул ќе биде потпишан од Qualcomm и неговиот чип Snapdragon 835 и 4 GB RAM меморија. Како што можете да видите, тој сака да разговара лице в лице со високиот сектор.

исто така, се очекуваат две задни камери и многу обележан профил во делот за мултимедија. Тоа е, и во музика и во репродукција на видео, нешто што веќе можеше да се види во претходните модели на опсегот. Youе се обложите ли и на вклучување на двоен екран како што веќе се случи во неодамнешниот Meizu PRO 7? За овие детали ќе мора да почекаме во следните неколку недели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.