Новиот Nexus на Google може да чини 449 и 599 долари

Nexus-HTC

Вчера знаевме нови слики од новиот Google Nexus и денес, curубопитно, се појави гласина за цената на овие мобилни телефони. Очигледно според некои небезбедни извори Nexus Sailfish или Nexus 5 ќе чини 449 долари додека Nexus Marlin, еквивалент на Nexus 6, тоа ќе чини 599 долари. Цени што важат за модели со 32 GB внатрешна меморија.

Овие цени се високи, но доста прилагодени на терминалите какви што се, веројатно поблиску до цените на тековниот Nexus отколку на првите цени што ги имаа Nexus 5X и 6P на почетокот.

Новиот Nexus на Google би можел да ја задржи нивната цена во споредба со старата

Во моментов можеме да го набавиме Google Nexus за 649 евра за моделот 6P и 429 за моделот 5X. Овие цени паднаа многу во споредба со првите, меѓу другото и затоа што Google не продаде толку единици колку што се очекуваше од овие модели. Можеби затоа цената на новиот Nexus е построга и пониска, но, исто така може да бидат лажни цени кои се создадени земајќи ги предвид тековните цени и немаат никаква врска со реалноста. Лично би се обложил на второто бидејќи производител на новиот Google Nexus е HTC, бренд кој нуди одличен хардвер, но со висока цена.

Да се ​​остави малку настрана прашањето за цените, оваа вест е важна затоа што новиот Google Nexus звучи сè погласно и погласно и се чини дека тие се поблиску од кога и да се појават. Барем, за корисниците кои не сакаат да гледаат тест тестови, можеме да кажеме дека веќе знаеме сè за новиот Nexus, од боите и формите до процесорот, преку цената и камерите ... Само треба да знаеме кога ќе се најде во продажба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.