Новиот ZTE Axon 7s го додава процесорот Snapdragon 821 како главна новина

Кинеската компанија ZTE штотуку го претстави новиот модел Axon 7s само една година откако на пазарот беше лансиран моделот кој го носи истото име без „s“. Во оваа прилика, не се чини дека предводникот на компанијата е многу различен од оној што го имаме на маса за една година, бидејќи сите или барем скоро сите спецификации се исти во двата модели и дизајнот не е далеку од неговиот претходник. На кратко, се чини дека овој паметен телефон им работеше доста добро во однос на продажбата и најзабележителна промена е процесорот што го монтира Snapdragon 821.

Минатата година со лансирањето на овој ZTE Axon 7 им се случи нешто слично како со лансирањето на овој нов модел и процесорот остана во претходната верзија, додека многу уреди го монтираа Snapdragon 821, во ZTE тие се пријавија да го користат Snapdragon 820 за својот нов модел. Причината за ова е непозната и Кинезите не аргументираат причини да го користат едното или другото, она што е јасно е дека оваа година со 821GHz ок-јадрен Qualcomm Snapdragon 2,3, играта се повторува.

Остатокот од главните моменти на новиот уред звук:

 • 5,5-инчен AMOLED дисплеј
 • 4 GB RAM меморија
 • 64 GB внатрешна меморија со microSD
 • Главна камера од 20 MP и предна камера од 8 MP
 • Батерија од 3.250 mAh со брзо полнење 3.0

Покрај ова, сензорот за отпечатоци, LTE конекција, WiFi, приклучок за слушалки, USB Type C 2.0, Bluetooth 4.2 и NFC. Како што можеме да видиме во овој нов модел, спецификациите на Azon 7s се исти со оние на неговиот претходник, освен процесорот. Во однос на цената или датумот на лансирање на пазарот, во моментов нема ништо јасно, но сигурно е дека наскоро ќе имаме повеќе новости за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.