Новите телефони на Google ќе бидат Pixel и Pixel XL

 

Пиксели

Гугл конечно одлучи ров на марката Nexus да ја комплетираме производната линија Pixel со паметните телефони направени од HTC, кои ги познаваме како Marlin и Mailfish, за конечно да стане Pixel и Pixel XL.

Pixel ќе биде уредот Sailfish од 5 инчи, додека Pixel XL ќе биде Марлин од 5,5 инчи. Два паметни телефони што ќе бидат претставени на 4 октомври, како и Google Home, прегледникот VR DayDream и Chromecast 4k. Оваа вест доаѓа од сигурен извор и може да се додаде на онаа што пристигна пред два дена во која беше споменато дека Google би се ослободил од марката Nexus.

Seeе видиме дали HTC успеа да произведе два терминали што ќе одат заедно со таа слика „Премиум“ со која е поврзана марката Pixel. Исто така, не е веродостојно дека брендот Pixel, од перспектива на Google, отсекогаш се сметал за најдобар од најдобрите, така што останува посакуваниот бренд на Google за телефони што би биле воопшто врвни.

Исто така, не помага тоа што едрилицата има талент многу близу до А9, од она што би можеле да го разбереме зошто овие два телефона останаа во Pixel и не беа поставени да започнат нешто со поголема субјектност со оние што би биле самите телефони со бренд Google Без оглед на тоа, се вели дека Google планира да ги рекламира Pixel и Pixel XL како првите телефони создадени од Google.

Иако овде можеме да бидеме малку изненадени, бидејќи овие два телефони им преостанува само да не бидат од HTC, логото да не се појавува, во спротивно е јасно дека е произведено од тајванската марка. Она што можеме да го кажеме дека брендот Nexus ќе умре.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.