Нови активности кои доаѓаат на GTA Online

GTA

Режим на Интернет Grand Theft Auto V е сè уште жив и здрав, уште повеќе за летото со повеќе предлози да сее хаос заедно со пријателите. Новата група активности ГТА онлајн, потврдено од Rockstar, вклучува мешавина од копнени раси, смртни мечеви и заробувања. Значи, мајсторите на песочникот го дадоа својот печат на одобрување на десет нови активности, вклучувајќи совршени трки со лебдат, интензивни натпревари со смрт и фаќања што ќе ве натераат да го испотите мастилото.

Веќе имате конзола Xbox 360 или PlayStation 3, можете да уживате во сите овие нови проверени креации следниот пат кога ќе пристапите до бесплатен режим (може да ги обележите и од Социјален клуб лесно да пристапите до нив на следната сесија) Запомнете го и тоа Grand Theft Auto V ќе пристигне оваа година до Компјутер, PlayStation 4 y Xbox One со визуелни подобрувања и повеќе сериски содржини. Можете да ги разгледате проверените активности по скокот.

 

Света планина на лебдат, создадена од Хеви Меџик

ГТА онлајн
Оваа трка во круг за спортски автомобили нè води по живописна рута што заминува од центарот на градот Виневуд, преку Виневуд Хилс и назад. Амбиенталниот сообраќај е стандардно оневозможен, така што можете лесно да забрзате преку извртувачки и вртоглави кривини за да ја пронајдете совршената линија. Но, немојте премногу да ве расејува спектакуларниот поглед на патот надолу. Пред да се провери, Drift Sacred Mountain мораше да се игра скоро 6000 пати, а нејзината популарност е целосно оправдана.

Далечен прстен, создадена од Пакеликеа
Оваа техничка патна трка се одвива низ лозовите насади, а нејзината стандардна класа е супер-автомобили. Повеќе остри кривини и пречки, како што се земјоделска опрема и олуци, создаваат изобилство можности за напад на конкурентите, а делот за прстен ги зголемува шансите за судир кога автомобилите се одделуваат. Одлично е шоуто, немојте да бидете изненадени кога ќе ја видите оваа трка во живо во една од нашите битки на екипите.

Битка во лавиринт банка, создадена од N7 - Девестатор

ГТА онлајн
Фаќање на судири од епски размери. Во оваа активност, два тима се борат во uzzубителите за единствена ставка за фаќање над зградата на Лавиринтската банка. Како ова да не е веќе комплицирано, ракетните фрлачи на хеликоптерот нема да ви го олеснат тоа. Кога играчите ќе го имаат пакетот, тие можат или да летаат назад во базата со хеликоптер или падобран и да ја преземат копнената рута.

Среќен час хипстер, создадена од Фогат1977 година
Сјаен пример за квалитет над квантитетот. Хипстер среќен час е само втора активност објавена од Foghat1977, но ова возбудливо спортско трчање низ центарот на градот и Вајнвуд покажува значителен талент. Слично на популарната трка „Долен центар“ создадена од Рокстар, работи добро со теренски сообраќај и вклучува одлично поставување додатоци за да се формираат неколку неочекувани кривини.

Содржина: треска за шопинг, создадена од Skilledscout
Skilledscout, водачот на екипажот „Сер во костум“, работеше напорно на оваа обемна активност за задржување поставена во вилите покрај Чумаш покрај плажата. Приморскиот град е многу жив со опасни актери кои ги окупираат продавниците и ги штитат предметите на фаќање по секоја цена. Кога успеавте да ги избегнете, патеката за бегство до секоја зона на фаќање е енергична трка по автопатот Голем океан. Се надеваме дека вашиот противник не ве чека кога ќе стигнете таму.

Трка на Мариос, создадена од Фифидес
Сместена во центарот на Лос Сантос, оваа кратка трка во круг ги принудува спортските автомобили да се движат по автопатот и уличниот сообраќај. Се одликува со солидна мешавина од остри агли и широки правци за престигнување. Исто така е идеален за компактни средства. Остроумниот натпреварувач претпочита да оди втор на целта и потоа да го искористи лизгањето на малата рампа непосредно пред целта.

Карантин, создадена од Рејмонд Калитри

ГТА онлајн
Мостот падна. Борба за опстанок. Така стои во описот на овој Deathmatch поставен во дел од автопатот Elysian Fields, направен од редовен учесник во под-форумот за содржини на GTA Forums. Како што доликува на темата „карантин“, оружје и муниција има малку, а патот е преполн со несакани возила, затоа тактичката игра и ловот на муниција се неопходни.

Која пречка?, создадена од GSXR01570
Мотото на GSXR е „Работи напорно, играј напорно; и со видео игри уште потешко “, и јасно е дека работи, судејќи според оваа предизвикувачка трка со мотори со пречки. Започнува во центарот на Лос Сантос и продолжува до работ на пустината Гранд Сењора пред да се врати. На патот, ќе мора да се справите со брзите чикани, да покажете скокање и со уште 15 други играчи кои се борат за првото место.

Помеѓу змиите, создадена од a_smitty56
Трката со супер-автомобили на A_smitty56, член на екипажот на ноншалантната доминантна екипа, се одвива на делот на патот во близина на нафтеното поле Ел Буро Хајтс. Користевме дел од оваа рута во трката Рокстар, создадена „Планински премин“, но, на наше изненадување, тоа е ретко користена локација меѓу заедницата на креатори. Благодарение на многуте облини и дрвените огради против кои можете да туркате други играчи, ова е натпреварувачка трка каде агресивноста е доблест.

Плажа Сонува, создадена од лисицата Чарли

ГТА онлајн

Првата верификувана активност на Handcuff_charlie, Pier Pressure II, веќе се играше често на нашите преноси во живо на Rockstar. Плажата Sonuva е уште една креација прикажана на GTA Forums, мала смртна средба која се карактеризира со елементите на сцената поставена од корисникот на плажата на висорамнините Паломино. Јасно е дека добро е осмислено поставувањето на овие предмети за да му се даде на Deathmatch централниот „фокус“, тесните точки и алтернативните рути. Оружјето е ограничено на ловџиски пушки, но има гранати и молотови коктели расфрлани низ картата за да додадат малку тактичка разновидност.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.