Нови аудио производи лансирани од шпанската фирма „Енерџи Систем“

На последниот мобилен светски конгрес 2017 во Барселона, се приближивме малку до шпанската фирма „Енерџи Систем“ за да видиме некои од новите производи што ги подготвија за оваа 2017 година. Во текот на целата година, фирмата не престана да работи и претстави неколку паметни телефони и особено нови производи насочени кон аудио.

Самата Ноеми Климент, директор за комуникација на Енерџи Систем, ни објасни на MWC дека имаат добро обележан патоказ и дека продолжуваат да се борат за место на комплициран пазар, каков што е аудио и паметните телефони. Накратко, фирмата не пропушта никаква можност да презентира нови производи и во овој случај тие ни ги покажуваат своите нови аудио кули Energy Tower 8 g2 како и Слушалки за енергија Heaphones 7 ANC Bluetooth или преносливиот звучник Energy Music Box 9

За оваа презентација на новите тимови што ги имаа електронската музичка група Yall и нивниот сингл заедно, преку кампања каде што тие сакаат да донесат звук заедно на кој било агол на планетата.

Сега кога Божиќната кампања доаѓа од „Енерџи Систем“, тие брзаат да имаат опции за производи за сите вкусови и затоа ни ги оставија овие три накит, аудио кулата Енергетска кула 8 g2 од 159 евра новите слушалки Енергетски хефони 7 ANC за 99,99 евра и конечно звучник што можеме да го носиме каде било, Енергетска музичка кутија 9 исто така со а цена од 99,99 евра.

Од самата фирма како од музичкиот бенд се издвојува тоа музиката е неопходен елемент во животот. Преку оваа соработка, аудио компанијата ја соопштува својата заложба за нудење Bluetooth уреди за своите корисници да уживаат во музиката насекаде. Со нетрпение очекуваме да ве поздравиме лично на следниот MWC што ќе ги отвори вратите во февруари 2018 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.