Новите податоци за Samsung J3 2017 ја погодија мрежата

галаксија-j3-2016

Гласините и протекувањето на спецификациите за уредите Samsung се постојани на мрежата и е дека како и другите брендови, Јужнокорејците имаат многу широк каталог на уреди на пазарот и кога некој не се ажурира, друг се ажурира. Денес можни карактеристики на новиот Samsung Galaxy J3 тоа ќе пристигне следната година и ако е точно, се соочуваме со уште еден добар среден опсег.

Не е јасно дали паметниот телефон ќе биде претставен пред крајот на годината или ќе биде до 2017 година, но се чини дека сè укажува на тоа дека тој ќе биде претставен долго пред лансирањето на предводникот на потписот, Samsung Galaxy S8, кој ќе биде објавен на настанот во Барселона во февруари следната година.

Но, да одиме со она што навистина нè интересира за овој уред, што не е ништо друго освен протекоа спецификации и ако се подобрат или не, моменталниот Samsung Galaxy J3. Ова се откриените податоци:

 • 5-инчен SuperAMOLED екран 1280 × 720 HD резолуција
 • Процесор Qualcomm Snapdragon 425 a 1.4 GHz
 • 2 GB RAM меморија
 • 16 и 32 GB внатрешна меморија
 • Задна камера од 5 MP и предна камера од 2 MP
 • Андроид 6.0 Маршмалоу оперативен систем

Во принцип, има малку повеќе RAM меморија, се чини дека може да се подобри на сензорот на камерата и покрај тоа што има пониски спецификации а остатокот е многу сличен. Ние веќе предупредивме на почетокот на овој напис дека ова се гласини и затоа мора да го сториме тоа лесно, ќе почекаме да видиме дали за неколку дена Јужна Кореја го дава чекорот на презентацијата и спецификациите и цената на истата се официјално познат


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.