Новата надградба на Pokémon Go ја активира контроверзноста Пазете се од тоа!

Оди Покемон

Пред неколку дена знаевме преку Твитер за објавувањето на новото ажурирање на Pokémon Go, ажурирање со со нумерирање 0.37. Ова ажурирање носи curубопитни работи, но и доста контроверзни. Меѓу curубопитните работи се издвојува функцијата на системот на пријатели, систем според кој можеме да избереме покемон и ќе не придружува како Пикачу од цртаната серија.

Лошиот дел од ажурирањето е што Niantic останува убеден да ги отстрани сите хакери и услуги што се базираат на Pokémon Go, па по ажурирањето 0.37, вкоренетите мобилни телефони нема да можат да ја направат играта успешна

Несомнено е дека оваа акција не сака никого и затоа многу корисници препорачуваат да не ажурирате на оваа верзија бидејќи тие ќе престанат да можат да играат Pokémon Go, сепак системот на Бади е интересен затоа што не само што ќе го направи тоа убава, но исто така тие ќе ни дадат бонбони за да ги развиваме покемоните што ќе го извадиме, нешто интересно за оние кои сакаат да го комплетираат Покедекс.

Новата надградба на Pokémon Go ја подготвува видео играта за нејзино носување

Исто така, оваа верзија прави можеме да користиме Покемон Гоу Плус, нараквицата „Ниантик“ што ќе биде објавена за неколку дена на пазарот и што ќе го направи фаќањето покемони помалку опасно.

Ако немаме вкоренет мобилен или таблет, ажурирањето не претставува никаква опасност, сепак, ако го имаме вкоренето, или ќе го смениме пред ажурирањето или нема да го ажурираме, иако ова ќе направи да не можеме да уживаме во пријателот системот и компатибилноста со Pokémon Go Plus.

Во секој случај се чини дека Niantic ја продолжува својата борба против хакерството, нешто интересно, иако лично мислам дека е бескорисна акција, бидејќи добрата работа во видео играта е исто така оние апликации што ви помагаат да ви се допадне калкулаторот за покемони или да можете да ја поврзете видео играта со вистински предмети како таблата Arduino. Обидот да се отстрани ги тера луѓето да престанат да ја сакаат оваа видео игра и се чини дека малку по малку треската на Покемон Го поминува Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Chema dijo

  Но, тој не ажурира бидејќи играта престанува да работи со серверот, ажурирањето не е привремено, има многу апликации што не одат со модифицираниот мобилен телефон што го разјаснуваат во нивните спецификации. Всушност, од безбедносни причини, Апликацијата да плаќа со мобилен телефон не дозволува и ништо не се случува, колку се незрели луѓето, вистината е дека сегашната генерација ми изгледа срамна.

 2.   Manuel dijo

  Па, ми се чини срања како многу од оние што прават да сакаат да контролираат сè и да создадат зависност, ова ќе направи милиони играчи да ја напуштат играта, во исто време кога ги дискриминира оние кои поради некоја причина намалија мобилност.
  На пример, имам 64 години и не знам ни како може да се хакира играта, но, поради мобилен капацитет, платив за да биде вкоренета, бидејќи имам само 4 гигабајти, што за корисниците ми остава само 1,7 Кога ставам три апликации, тоа веќе ми кажува дека немам капацитет, да деинсталирам нешто што не го користам.
  И вистината е, не сум тука за да купам друг мобилен со повеќе капацитет, така што за момент ќе престанам да играм, нема да се откажам затоа што тие кажуваат други апликации како што се face или whatsap ...
  Прво дека ги решаваат проблемите што ги имаат со услугата, како што се пад на сервери, откажување на GPS и многу други ...

 3.   Хако dijo

  Болно ажурирање, веќе не можам да играм затоа што сум root. Ако го сторат тоа преку хакери, господарите на Niantic треба да знаат дека има ботови и хакови за покемони, без да мора да бидат root. Предлагам нешто фер за секого: Ако корисниците на root не се компатибилни со играта затоа што има хакови што користат дозволи за суперкорисници, корисниците што не се корени исто така треба да бидат некомпатибилни затоа што има и хакирања без потреба од root. Таму е