Ново видео на iPhone 7 и овој пат розово златна боја

iPhone-7

Речиси скоро нешто е потврдено дека дизајнот на новиот уред на Apple ќе биде многу сличен на претходниот и претходниот, тоа е да се каже дека од последниот iPhone 6 компанијата Купертино го користи истиот надворешен дизајн за вашиот паметен телефон и се чини дека не планирате да го промените.

Сите гласини, протекувања и фотографии на новиот iPhone 7 го покажуваат овој дизајн што го имаме на располагање од 2014 година и се чини дека ниту оваа година нема да биде модифициран. Како општо правило, Apple iPhone-ите го менуваа својот дизајн (на подобро или не толку добро) на секои две години и оваа година би била трета со овие мали промени, но генерално со истиот дизајн.

Вистина е дека деталите се корегирани и решени како да се направи поотпорен за да не се витка, линиите на антените и промената на делот од камерата, но тоа е исто од почеток. Ова може да претставува проблем за Apple во однос на продажбата, но не е нешто што секој, освен нив, може да биде појасно. Во меѓувреме, кога станува збор за протекување, го имаме ова видео во кое може да се види розовиот златен модел на задната страна и „без S“ што се појави во наводно протечена слика што целосно ги кршеше шемите уште од S моделот на iPhone е моментален, со копчето за исклучување на звукот настрана и без приклучок од 3,5 мм на дното.

Не останува уште многу да се остават сомнежи и она за што сме јасни е дека следниот модел на iPhone ќе биде моќен и навистина спектакуларен во однос на неговото работење и компонентите. Се разбира, повторувањето на дизајнот повторно е нешто што може да биде сериозен проблем за продажбата, Ќе видиме…


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.