Нови детали за The Evil Within

На зло во

На помалку од еден месец до следната работа на Синдзи Миками, добро познат јапонски режисер на хорор игри и добро познат по својата улога на разни рати на Resident Evil, бидете во наши раце подготвени да нè натера да го живееме најдоброто искуство на терор и напнатост во последните неколку години на нашите конзоли: На зло во има за цел постојано да нè извртува во маки додека ги преживуваме ужасите што ќе излезат дури и од најнеочекуваните места за да ја полеваат земјата со нашата крв.

Додека истражувал макабрено повеќекратно убиство, детективот Себастијан Кастеланос и неговите колеги наидуваат на мистериозна и моќна сила. Откако беше сведок на колењето на други офицери, Себастијан паѓа во заседа и ја губи свеста. Кога се разбуди, тој се најде во вознемирувачки свет каде грозни суштества лутаат меѓу мртвите. Себастијан Започнува на застрашувачко патување во кое мора да се соочи со незамисливи злосторства за да преживее и да открие што се крие зад оваа злобна сила. Денес во MundiVideogames ви донесуваме повеќе детали за оваа надеж На зло во.

- Играта има многу различни видови непријатели, околини и стапици. Непријателите и стапиците се случајни. Дури и некои стравови се случајни.

- Воведувањето во играта е значително изменето во споредба со она што е видено во приколките и демо видеата. Има многу промени во дијалогот, извршувањето, итн ...

- Авантурата започнува додека истражуваме сцена на злосторство во Бикон болницата, драматично свртувајќи ги настаните. Пред сето ова, Себастијан има мачна болка.

- Првата средба со непријател многу потсетува на познатото снимање со првото зомби што го сретнавте во Resident Evil.

- Првиот шеф во играта што ќе го сретнете е садист со моторна пила. Тој ве брка околу едно село во Поглавје 3. Можете да се борите против него директно, да користите скришум за да избегате од него или да користите различни стапици за да се справите со него.

- Играта дозволува многу различни опции во повеќето ситуации, ова навистина започнува од селото.

- Една од стапиците во играта е „рудник“ што фрла ножеви. Програмата претставува интересна игра на глувчето и мачката што и играчот и чудовиштата можат да ги користат за да се вознемируваат едни со други.

- Вештачката интелигенција на непријателите е предизвик, изненадувајќи го нивниот начин на реакција и во делот каде што работите со отуѓен карактер на кооперативен начин, Josephозеф, многу е задоволително да ја проверите прецизноста со која тој комуницира со вас и околината .

- Во селото има многу стапици како што се бомби во кутии и непријатели кои се кријат да ве заседнат. И случајно е, ако умрете, тие нема да бидат повторно на истото место, затоа мора да продолжите со претпазливост и добро да ја испитате околината за закани.

- Постојат невидливи непријатели кои изгледаат човечки, но имаат глава на октопод. Тие се целосно невидливи, но може да ги погледнете трагите и трагите што ги оставаат на сцената за да ги лоцирате и избегнете.

- Постои суштество кое изгледа како колекција на луѓе споени во страшна маса без облик.

- Играта би комбинирала хорор за преживување со психолошки трилер во еднакви делови.

- Миками потврдува дека нејзината цел била да постигне вистинска рамнотежа за искуство исто толку предизвикувачко и забавно, за што нејзиниот тим темелно го репродуцирал секој дел од играта, осигурувајќи дека тоа е уникатно искуство.

- Режисерот исто така рече дека „Злото во себе“ има различни пристапи кон ужасот и изворите на инспирација, прифаќајќи го од јапонски до западен хорор, препознавајќи дека има делови што извлекуваат од познати дела како „-у-он“ или „Блескањето“.

- На ист начин, постојат и механичари за игри што ќе ве потсетуваат на други наслови, како што е самиот Resident Evil, Silent hill, Eternal Darkness или дури и СТРАВ, хармонично вклопувајќи се во ритамот на играта и без измени во играта што може да изгледа присилно.

- gameе има тајни во играта, како што се серија мистериозни приврзоци за клучеви што треба да се соберат, многу добро скриени и расфрлани низ етапите.

- Трошењето на првите 5 поглавја ќе трае помеѓу 4 и 5 часа - запомнете дека ќе може да се преземат до 15 плус 3.

- Првата глава е многу линеарна, во основа се состои од потера.

- Постојат писма и досиеја со белешки кои поврзуваат дел од историјата или деталите за светот на Злото во рамките на, како што може да најдеме во Resident Evil од минатото.

- Можете да се движите помеѓу различни рамнини на реалноста со помош на огледало, покрај тоа што ќе ве однесете во област каде што можете да го подобрите карактерот и да ги користите копчињата што ги наоѓате во играта.

- Пукањата во главата нема да убијат многу непријатели: можете да видите дека и покрај тоа што експлодираа половина череп, тие сепак ќе бидат живи.

- Играта може да биде тешка за многу луѓе, но има добро распоредени контролни точки.

 

Исто така, потврдено е дека ќе имаме а сезонска пропусница тоа ќе ни овозможи да отелотвориме Чувар, едно од најстрашните суштества во играта, како и уживање две дополнителни поглавја во кожата на партнерот на Себастијан. Друг детал што нè радува е да го знаеме тоа Злото во рамките ќе пристигне целосно преведено и синхронизирано на шпански јазик. И не грижете се ако не можете да уживате во играта во нејзината верзија за новата генерација: студиото за програмери осигури дека разликите ќе бидат минимални, што влијае на осветлувањето и резолуцијата, додека искуството со игри ќе биде идентично на сите платформи. Ако сте fansубители на жанрот, проверете го тоа Октомври 14 во вашата агенда за преживување и подгответе се да уживате во убавината со високи дози на терор Компјутер, PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One o Xbox 360.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)