'Новиот' златен 6 GB iPhone 32 може да пристигне во Европа

iPhone 6S

IPhone 6 не е нов уред и очигледно сите го имаме јасно, но Apple пред неколку недели одлучи да пушти iPhone 6 во продажба во Кина со голема промена во внатрешноста и нова боја. Отпрвин не изгледаше дека овој „нов“ iPhone ги напушти границите на азиската земја, но се чини дека овој рециклиран смартфон од момците од Купертино може да започне да се продава во Европа, поточно во Белорусија. Веќе кажуваме дека станува збор за гласина и изненадени сме што Епл ќе го претстави овој модел во многу повеќе градови токму затоа што моделите на iPhone не недостасуваат во неговиот каталог.

Овој нов iPhone што ја додава златната боја во опсег што ја немаше оваа боја на располагање за време на нејзиното лансирање, исто така додава капацитет за внатрешно складирање од 32 GB што ги заменува основните 16 GB. Всушност, ова е добра надградба за уредите што беа лансирани на пазарот во 2014 година и можно е некои корисници да одат по овој „нов“ iPhone 6 доколку цената се прилагоди на реалноста на самиот уред, кој е веќе стар 3 години. Моделот што повторно се продава го има истиот екран од 4,7 инчи, истиот процесор и истата камера што ја имаше, така што само надворешната боја и капацитетот на уредот се изменети.

Во моментов немаме цврсти вести за проширувањето на овие обновени iPhone 6 во остатокот од Европа и не веруваме дека компанијата одлучи да ги воведе во Шпанија, Франција, Германија, итн., но за момент се чини дека почнува да се комерцијализира на стариот континент по своето деби во Кина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.