Leica C-Lux, нов компактен супер зум со прекрасен дизајн и 1-инчен сензор

Злато Leica C-Lux

Вистина е дека пазарот за компактни фотоапарати е сериозно погоден од паметните телефони. Вистина е дека тие зафаќаат малку простор во нашиот џеб, ранец или торба. Сепак, мора да носат две gadgets, над тоа е нешто што не се сите подготвени. Резултатот? Ги земам „сите во едно“ и воилата; што е да се каже: интелигентниот мобилен.

Со тоа, има компании кои продолжуваат да се обложуваат на компактни модели, но кои го нудат тој плус отколку мобилниот телефон за многу премија што и да е, не можам да понудам. Последниот што пристигнува е Leica C-Lux, камера со одличен дизајн - како и сè што нуди Leica -, како и одлични квалитети да ви биде верен придружник каде и да одите.

Бои на Leica C-Lux

Leica C-Lux можете да го најдете во две различни нијанси: златна или сина. Во меѓувреме, и како што ви рековме, има компактен дизајн, иако тоа не значи дека нуди добри резултати. За да започнете, неговиот сензор е 1 инч; со други зборови, парчето торта ќе биде спорно со конкурентските модели како што се Сони или Панасоник. Исто така, максималната резолуција на која можете да снимате слики е 20 мегапиксели.

Исто така, овој Leica C-Lux вклучува зум до 15 зголемувања; нуди вграден блиц; неговиот заден екран е 3 инчи и мулти-допир; покрај понудата на А. LCD визир со резолуција до 2,3 милиони точки. Што друго можеме да кажеме за тоа? Па, во делот за врска ќе имаме и Bluetooth и WiFi, нешто што со популарноста на мобилните телефони и таблети тоа е скоро задолжителна интеграција.

Што се однесува до видео-делот на овој Leica C-Lux, доколку компанијата сака неговиот модел да има можност, не би можела да ја игнорира најпопуларната резолуција во моментот: точно, ова може со 4к клипови. Конечно, да ви кажам дека нејзината цена нема да биде ефтина: ќе се најде во продажба следниот јули и ќе се појави во продавниците по цена од САД долар 1.050.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.