Нов рендер на OnePlus 5 протече на мрежата

Ако има уред што заслужува да продолжи уште една година на тековниот пазар, ова е несомнено OnePlus 3T, повеќе земајќи ја предвид вредноста за парите на кинескиот паметен телефон. Во секој случај, веќе сме јасни дека нема да трае долго како предводник на марката оваа година бидејќи веќе неколку месеци зборуваме за неговиот наследник, во овој случај тоа ќе биде OnePlus 5, да, број 5 Се чини дека тоа е едноставно прашање на кинеската култура, бидејќи бројот 4 фонетски наликува на зборот „смрт“ во различни дијалекти и затоа би бил лансиран со бројот 5, а не 4, во секој случај ова е едноставно неважни детали пред уредот што се очекува да биде претставен наскоро.

Во овој случај, моделот е дефиниран како OnePlus A500o и претходните модели на марката имаа слична референца во компанијата пред да бидат лансирани, во тој случај како OnePlus A3000 и OnePlus A301o, кои се OnePlus 3 и OnePlus 3T. Затоа сега се очекува да биде OnePlus 5, а не 4 како што објаснивме на почетокот.

И дали гласините за паметниот телефон се постојани на мрежата, неодамнешното сертифицирање на уредот и некои рендери како денешните, нè тераат да помислиме дека OnePlus нема да го одложи предолго лансирањето на новиот кинески предводник. Засега се чини јасно дека процесорот што ќе го монтира овој уред е тој Qualcomm Snapdargon 835, 6 GB RAM меморија, двојна камера на задната страна и 5,5-инчен екран. Важно е да се каже дека овој модел на OnePlus ќе додаде важни промени покрај процесорот, како што е двојната задна камера, но секогаш очекуваме многу од кинеската фирма и веруваме дека овој пат нема да ве разочараме.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.