Нов Xiaomi Redmi 4A за 70 евра

редми-а4-1

Не оставаме еден да одиме со друг терминал на кинеската марка Xiaomi. Овој пат тие ставија на маса паметен телефон со навистина интересни одлики по цена на уривање што сигурно ќе им нанесе силен удар на другите ривали, овој нов Xiaomi Redmi 4A за 70 евра е навистина нешто неверојатно. Xiaomi Redmi 4A додава некои карактеристики на терминал со среден опсег, но има метално куќиште, прекрасен дизајн како што сме навикнати од Xiaomi и цена што навистина не останува незабележана.

Спецификации на Redmi 4A

Логично, за цената на уредот, можеме да очекуваме основни или ниски спецификации на терминалот, но навистина на хартија и оставајќи го настрана што носи стара верзија на Android (во овој случај Marshmallow под MIUI 8) можеме да кажеме дека е на терминал што може да работи навистина добро.

 • 5-инчен IPS-екран со резолуција од 1280 x 720 пиксели
 • Процесор Snapdragon 425
 • GB RAM меморија 2
 • 16 GB внатрешна меморија со слот за microSD
 • Задна камера од 13 MP и напред 5 MP
 • Батерија од 3.120 mAh

Овој нов паметен телефон им се придружува на останатите модели лансирани од оваа марка и веруваме дека веќе надминува десет. Навистина спектакуларна фигура за оваа и за секоја компанија, така што каталогот на овие и неодлучноста кога станува збор за „чекање за нов модел“ може да игра и против компанијата. Ова го велиме за оние корисници кои не започнуваат да купуваат терминал веднаш штом ќе излезе, Тие очекуваат фирмата да ги подобри спецификациите со нов терминал со намалување на цената на претходниот и потоа оди на шопинг. Со такви чести изданија тоа е нешто што се случува.

Во секој случај, цената е несомнено заедно со дизајнот најдобрата од терминалот, така што не се сомневаме дека се продадени доволно единици на овој нов Xiaomi Redmi 4A што наскоро може да ја има следната генерација на масата ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Родо dijo

  Неверојатно. Дарувањето е скапо

 2.   Хулио dijo

  Не го гледам Redmi 4a за помалку од 96 евра, за тоа што го носи, ми се чини скап, мислам дека на крај ќе одлучам за Blackview R6, батеријата се вади, бенд 800 за 4g (суштински во Шпанија) 32 GB складирање, во споредба со 16 на Xiaomi и 3 GB RAM, во споредба со 2 GB на Xiaomi. Исто така, R6 има панел 1080 x 1920 px со 401 пиксели на инч во споредба со панелот 4A, што е пониско бидејќи има резолуција од 720 x 1280 px и 294 пиксели на инч. Овој пат Xiaomi ме изневери во споредба со овој Blackview R6.