Но, што е Wii Motion Plus?

Додаток за Nintendo Wii Motion Plus

Додаток за Nintendo Wii Motion Plus

Во минатиот пост "Презентација на Спортско одморалиште Wii го претвори Тајмс Сквер во урбана оаза », Јас велев: „Интересна, посебна и спектакуларна вечер ја однесоа сите оние кои умираа да ја видат презентацијата на новата спортска игра на Нинтендо; што исто така доаѓа од раката на Wii Motion Plus и ветува дека ќе се смее на 600.000 примероци што ги продадоа од нивното прво издание », и на тој начин, постојат многу можности во кои ние земаме здраво за готово дека знаете што е тоа Wii MotionPlus; Значи, ако сте во групата на оние кои сè уште не дознаваат за нејзините својства, ова е време да излезете од неизвесност и да знаете што има за вас, и за вашето искуство Wii, На WiiMotion Plus.

Прво на сите, веројатно, на Wii MotionPlus е додаток за Конзола за Wii, што дејствува како а продолжување на Далечински Wii со намера за лојалност кон движењата што ги правите додека играш со твоето нинтендо конзола, како што објаснува компанијата, чудото од Wii MotionPlus лежи во тоа функционира како додаток на можностите за акцелерометар и лента за сензори на Далечински Wii со нов сензор кој многу подобро ги снима сите ваши движења, за да го прикаже на екранот во реално време. Уредот вклучува сензор за аголна брзина со двојна оска «вилушка за подесување» што може да ги одреди ротационите движења, со тоа, информациите зафатени благодарение на сензорот за аголна брзина се корисни за разликување на поголем опсег на движења, и затоа, ги препознаваат движењата многу покомплексни.

El Wii MotionPlus, објавено пред една година, на 14 јули 2008 година, досега се користи само со игра кои го препознаваат и се дизајнирани да игра со ова додатокМеѓутоа, ако имате Wii MotionPlus поврзан со вашиот Далечински Wii и се подготвуваш да југар оној што не го користи нема проблем; иако Wii MotionPlus нема да ги исполни своите функции, неговото присуство нема да се меша во вашето искуство на игра со Далечински Wii.

А многу интересно додаток да имаме при рака со нашите consola Wii, Не мислиш ли?

Преку | Страници што водат до


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

12 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   leo dijo

  Не. Претпочитам нормален дигалка затоа што со Wii работиш повеќе на зглобот на раката ... се заморува ...

  1.    Јас измислувам dijo

   Мрзлива кулијао

 2.   панчо dijo

  хаха и обичните џојстици ги мрдаат големите прсти на ногата и болеста на коските ве фаќа.Не се сеќавам како се вика.
  освен, нема да ја споредите играта на притискање на копчињата отколку да ги правите движењата како да сте внатре во играта

 3.   Mox dijo

  Искрено, сметам дека е одличен изум. Како одговор на Панчо, би рекол дека револуционерната работа во врска со Wii е неговата директна контрола преку движење на телото, наместо да се притискаат копчињата на контролата. Тоа се прави на овој начин намерно за да се стимулира вежбање од млади луѓе.

 4.   имот на елвио dijo

  Да, не биди будала, во случај да те замислам цел ден да седиш како си играш и дури да не мрдаш со рацете затоа што е полошо

 5.   Освалдо dijo

  Играта е многу подобра, Nintendo отсекогаш се одликуваше со тоа. Ако сакате графика, купете xbox или PS3, ако сакате репродукција на Wii без ограничувања на вашата фантазија!

 6.   MrDOOM dijo

  Ако го користам со хрониките на чадорот со злобни жители, ако го подобрува искуството за време на играта или останува исто

 7.   Диего dijo

  Од моја страна, сметам дека wii е многу добар поради играта. Лошото е што треба да купите премногу додатоци и затоа да потрошите повеќе пари, треба да го вклучите движењето wii во контролата на wii затоа што веќе има многу додатоци што wii ги има само во тоа што сум против
  ахх и за оние кои велат дека во xbox 360 нема игра сега има кинек што ви овозможува да се движите во играта без потреба да го контролирате само вашето тело.

 8.   Брунокс dijo

  Имам еден пријател кој има имитација наречена wii-pocky, со тоа што можете да додадете прцкавче или движење wii плус?

  1.    диего1234 dijo

   обајцата користат ист тип на влез

  2.    Фелимакс dijo

   Не ако е имитација

 9.   Луис Емануел Гарсија Уријас dijo

  Имам црно Wii и е совршено имам wii mote и nunchuck