Nubia обложува на игри на паметни телефони и ги тестиравме Z17 на MWC

Кинеската фирма е многу јасна за тоа што сака за блиска иднина во палетата паметни телефони и е да го претстави својот специјализиран производ за игри. Во овој случај тоа е презентација на прототип на MWC што според она што ќе ни го кажат на штандот, ќе биде совршено за оние кои сакаат да си играат со мобилниот уред.

Но, работата не останува во овој „безимен“ прототип, марката оди малку подалеку и може да се пофали Nubia Z17s, Z17 mini и N Series 3. Во овој случај, ние ќе се фокусираме на посветеноста кон игри спроведена во овој прототип и во моделите Nubia Z17S, кои се предводник на компанијата.

Паметен телефон за корисници на игри

Тоа е прототип што тие планираат да го лансираат во Шпанија следниот мај и дека до денес продолжуваат да ги усовршуваат и подобруваат спецификациите. Овој уред ќе постави моќна батерија за да издржи долго време на игра, има четири вентилатори во аглите за ладење, има 8 GB RAM и 128 GB за внатрешна меморија. Вистината е дека некои сомнежи продолжуваат да се појавуваат кога ќе го прашаме брендот на штандот на MWC за конечните спецификации или дизајнот, но тие уверуваат дека наскоро ќе имаме повеќе новости.

Нубиа З17 исто така се присутни

Ова не се нови уреди, но можеме да кажеме дека тоа е најмоќниот модел што го имаат во моментов на пазарот. Nubia му нуди на корисникот работен дизајн, добри спецификации и, пред сè, добра хармонија помеѓу вредноста за парите. Тука ги оставаме спецификациите на уредот што можевме да ги допреме на овој настан во Барселона:

 

Процесор Snapdragon 835, осум-јадрен 64-битен Kryo 2,45 GHz
GPU на Adreno 540 710 MHz
RAM меморија 8 GB
складирање 128 GB
Екран Gorilla Glass, LPTS во ќелија 5,7 инчи со 18: 9 FullHD + (2.040 x 1.080 пиксели) 403 dpi
Дизајн 147,46 x 72,68 x 8,5 mm и тежина 170 g
Камери Двојна задна камера Sony IMX362 12 MP, f / 1.8 и секундарна Sony IMX318 23 MP, f / 2.0. Исто така, двојна престилка од 5 + 5 MP
Conectividad LTE, WiFi 2,4 / 5 GHz, Bluetooth 4.1, GPS-Glonass-BDS, NFC, USB-C
Batería 3.100 mAh

Во овој случај, тој има свој слој за прилагодување заснован на Nubia UI 5.1, сè во Андроид 7.1 Нугат и неговата цена е 599 евра. Овој уред е достапен во Шпанија во сина боја и тие имаат црн модел што не е достапен во моментот. Оставивме неколку фотографии од тоа што успеавме да ги направиме на вашиот штанд и се надеваме дека ќе го имаме паметниот телефон во не толку далечна иднина за да извршиме целосен преглед.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.