Искористете ги овие неверојатни зделки на производите на Оклеан за професионално четкање

Oclean X Pro Elite

Стоматолошката заштита обично не е проблем на кој многу корисници обрнуваат внимание сè додека не се сретнат каков било проблем што ги принудува да одат на стоматолог, еден од најстрашните медицински специјалисти од сите. Ако обично се грижите особено за вашата уста и сепак не користите професионална четка за заби, треба да ги погледнете оние што ни ги нуди Оклеан.

Океан е компанија во која е основана обезбедете им на луѓето технологија што им овозможува да го извлечат максимумот од нивната насмевка, додека се грижите за вашето здравје на забите. Оваа компанија има освоено голем број награди за квалитетот и дизајнот на своите производи како што се Red Dot и If Awards (2018), Наградата за добар дизајн (2019) и IF Design Award (2020) покрај другите меѓународни награди .

Момците од Оклеан започнаа промоција, промоција наменета за сите оние луѓе кои сè уште не го познаваат овој производител и тоа им овозможува заштедете до 20 УСД на некои од нивните производи, како што е случајот со наводнувачот Oclean W1, чија цена оди од 79,99 до 59,99 долари преку врските што ги оставам подолу.

За сите оние кои веќе користат четки за заби на овој производител, тие можат да ја искористат понудата и купи замени глави, глави кои исто така имаат значителни попусти.

производ Линк за понуда Претходна цена Цена на понуда Отра информацијанин
Oclean X pro Elite Компарна аора 69.99 УСД $ 59.99 долари 6.21 Сите производи на Елит купени истиот ден можат да добијат 2 дополнителни глави + патна кутија.
Океански W1 Компарна аора $ 79.99 59.99 УСД
Оклеан С1 Компарна аора $ 29.99 $ 19.99 долари
Oclean X про Компарна аора $ 59.99 $ 49.99 долари
Оклеан Х. Компарна аора $ 49.99 $ 42.99 долари
Океан Ер 2 Компарна аора $ 34.99 $ 24.99 долари
Оклеан З1 Компарна аора $ 39.99 $ 33.99 долари
Оклеан Ф1 Компарна аора 29.99 $ 19.99 долари
Комплет 8 резервни делови
Компарна аора $ 34.99 25.99 УСД (Код: OCBH8)
Комплет 6 резервни делови
Компарна аора $ 26.99 19.99 УСД (Код: OCLEAN7)

Oclean X Pro Elite

Oclean X Pro Elite

El Oclean X Pro Elite Тоа е електронска четка за заби што вклучува ЛЦД-екран на допир, брзина до 42.000 вртежи во минута, 3,5 часа брзо полнење трае до 35 дена, 3Д глава на четки Dupont, ни нуди 3 режими на четкање и 32 интензитети заедно со тајмер кој не известува кога ќе го завршиме циклусот на четкање.

Оваа четка за заби се поврзува со мобилна апликација што не известува за резултатите од циклусот на четкање преку графикон, информација што исто така се прикажува на ЛЦД-екранот на уредот. Максималното ниво на бучава што го достигнува оваа четка за заби е 45 dB и нуди отпорност на IPX7.

Наводнувач на Океан W1

Наводнувач на Океан W1

El Океански W1 е чистач на заби за вода волумен од 30 ml, дизајниран да го носи во движење. Ни нуди 3 режими на чистење: стандарден, нежен и масажа. Вклучува Bluetooth 4.2, така што можеме да го поврземе со апликацијата за мобилни уреди и да ја знаеме анализата за орално чистење во секое време. Батеријата трае 15 дена (со две миења на ден) и се полни преку USB порта за приближно 2 часа.

Оклеан С1

Океан С1

Оклеан С1 е машина за која се грижи стерилизираат четки за заби елиминирање на сите бактерии, стерилизатор кој работи безжично и кој можеме да го поставиме на theидот за секогаш да го имаме при рака.

Стерилизаторот за четки за заби ни нуди стапка на стерилизација до 99,99%, може да собере до 5 четки за целото семејство, од кои 3 простори треба да се стерилизираат, а останатите да складираат резервни делови дури и ако се од други производители). Овој уред важи за други марки на четки за заби, не само за моделите на Оклеан.

Системот за стерилизација е преку ултравиолетова светлина, батеријата достигнува 1.000 mAh, има време на полнење од 2,5 часа и континуирана употреба до 20 дена.

За сите џебови

Во прилог на врвните модели што ви ги прикажав погоре, Оклејан ни нуди модели со помалку перформанси, но подеднакво валидни како и Оклеан Ф1 Со траење на батеријата до 30 дена, Оклеан З1 достапно во розова и бела боја и Океан Ер 2 достапен во боја бела, еукалиптус зелена, розова и виолетова.

Препорачуваме да ја погледнете табелата погоре за да ги видите нивните најдобри цени.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)