Оваа истечена слика го става LG G6 покрај LG G5

на екраните ќе бидат главните протагонисти од најкарактеристичните терминали за наредните месеци. Пример за ова е новиот LG G6 кој почнува да посочува начини благодарение на сите протекувања и закачки што пристигнуваат во овие последни недели.

Некои предни простори кои се окупирани главно од екраните, како што е оној на LG G6 што, кога се става покрај LG G5, предводник на корејскиот бренд за 2016 година, јасно покажува зошто зборувам за истакнувањето на панелите во оваа 2017 година.

Сликата објавена на Weibo го покажува непосредниот предводник на LG, неговиот G6, наспроти минатогодишниот модуларен G5. Тие се расчисти ги разликите за секунда која има многу „дебели“ рамки (да не ги нарекувам дебели) и за прва во која се свиткани дури и аглите на екраните.

LG G6

ова деталите се прилично чудни и исто така нè става пред предупредувањето дали ќе се соочиме со лажен, затоа во овие вести земаме пинцети за да не ни нанесеме емоционална штета поради интересот што го даваат тие заоблености.

Друга од особеностите на LG G6 е неговиот формат 18: 9 да може да ги репродуцира оние телевизиски серии што се монтираат со тој аспект на сооднос. Дури и резолуцијата на екранот е поголема верзија на QHD, 1.440 x 2.880.

Треба да се напомене дека овој LG G6 е претставен од индустрискиот дизајнер Торстен Валеур, во еден вид соработка да ја дадеме белешката во оваа смисла, бидејќи би се соочиле со дизајн сосема поинаков од оној на Galaxy S8; уште еден од успесите на LG да биде вистинска алтернатива кога некој не сака да помине низ работ на страните.

LG G6 кој е оддалечен четири дена од тоа да биде презентиран на Светскиот мобилен конгрес 2017 годинаДали ќе го пропуштите состанокот?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.