Ноќта на Game Awards 2015

наградите за игра 2015 година

На Наградите на играта 2015 година Тие веќе завршија и покрај тоа што ни ги дадоа имињата на клучните видео игри за оваа година, тие беа придружени со најави и први. Оваа година се чини дека овие награди беа близу, бидејќи имавме звучни лансирања и очекувањата на играчите не беа баш мали.

Преносот на галата започна во 2:30 часот наутро - по шпанско време - и самиот настан започна дури во 3:00 часот, иако како мезе веќе имавме соопштенија како што се преземаат на Подемот на Гробот Рајдер или новите ликови што ќе бидат додадени во списокот на воини од Mortal Kombat X, па дури и за жал починал Сатору Ивата, на која Реџи Филс-Аиме посвети неколку емотивни зборови надвор од само професионалното поле. Истакнете уште една епизода од сапуницата Коџима - Конами, што во оваа нова епизода му забрани на креативецот да оди да ги собира наградите што ги доби Metal Gear Solid Vнаводно под правен притисок.


Ако треба да истакнеме голем победник во ова Награди за игри 2015 година мора да биде На Witcher 3, кој успеа да ги освои наградите за игра на годината, најдобар синхронизација и најдобар развивач, па така Полјаците од CD Projekt Тие треба да се чувствуваат многу утешено од овие награди како резултат на нивната напорна работа.

Имаше и простор за изненадувања, како и наградата за најдобар мултиплеер и стрелец за Splatoon, нешто навистина неочекувано со оглед на големата конкуренција што постоеше во тие категории. Од другата страна на паричката, можеби можеме да кажеме дека големите губитници биле преку крвта y последици 4, наслови многу сакани од јавноста, но не освоени во ниедна категорија.

Победниците

Игра на годината: The Witcher 3: Wild Hunt (Warner Bros., CD Projekt RED)
Bloodborne (компјутерска забава на Sony, од софтвер)
Fallout 4 (Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios)
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Конами, Коџима Продукција)
Super Mario Maker (Nintendo, Nintendo EAD Group No. 4)

Инвеститорот на годината: CD Projekt RED
Игра Bethesda Игра Студија
Од софтвер
Kojima Продукција
Нинтендо

Најдобра независна игра: ракетна лига (Псионикс)
Аксиом Верж (Том Хап)
Нејзината приказна (Сем Барлоу)
Ори и слепата шума (Месечински студија)
Undertale (Тобифокс)

Најдобра мобилна / рачна игра: Лара Крофт GO (Сквер Еникс, Сквер Еникс Монтреал)
Даунвел (Devolver Digital, Moppin)
Fallout Shelter (Bethesdsa Softworks, Bethesda Game Studios, Behavior Interactive)
Monster Hunter 4 Ultimate (Capcom)
Pac-Man 256 (Bandai Namco, кит хипстер)

Најдобар наратив: Нејзината приказна (Сем Барлоу)
Lifeивотот е чуден (Сквер Еникс, Донтнод Забава)
Приказни од границата (Игри на TellTale)
The Witcher 3: Wild Hunt (Warner Bros., CD Projekt RED)
До зора (компјутерска забава на Сони, супермасивни игри)

Најдобра саундтрак: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Конами, Коџима Продукција)
Fallout 4 (Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios)
Хало 5: чувари (Студија на Мајкрософт, 343 индустрии)
Ори и слепата шума (Студија на Мајкрософт, Студија на Месечината)
The Witcher 3: Wild Hunt (Warner Bros., CD Projekt RED)

Најдобра изведба: Вива Сејферт (нејзината приказна)
Ешли Бурч како Клои Прајс (Lifeивотот е чуден)
Камила Лудингтон како Лара Крофт (Rise of the Tomb Raider)
Даг Кокл како Гералт (The Witcher 3: Wild Hunt)
Марк Хамил како okerокер (Бетмен: Архам Најт)

Игри за промена: Lifeивотот е чуден (Сквер Еникс, Донтнод Забава)
Нејзината приказна (Сем Барлоу)
Сибеле (Нина Фримен)
Зајдисонце (Приказна за приказните)
Undertale (Тобифокс)

Најдобра стрелачка игра: Splatoon (Nintendo, Nintendo EAD Group No. 2)
Call of Duty: Black Ops III (Activision, Treyarch)
Судбина: Земениот крал (Активизион, Банги)
Хало 5: чувари (Студија на Мајкрософт, 343 индустрии)
Star Wars Battlefront (EA, DICE)

Најдобра акција / авантуристичка игра: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Конами, Коџима Продукција)
Синдикат на Assassin's Creed (Ubisoft, Ubisoft Quebec)
Бетмен: Аркам Најт (Ворнер Брос, Студиа Рокстеди)
Ори и слепата шума (Студија на Мајкрософт, Студија на Месечината)
Rise of the Tomb Raider (Microsoft Studios, Crystal Dynamics)

Најдобра играна улога: The Witcher 3: Wild Hunt (Warner Bros., CD Projekt RED)
Bloodborne (компјутерска забава на Sony, од софтвер)
Fallout 4 (Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios)
Столбови на вечноста (Парадокс интерактивен, Обсидијан забава)
Undertale (Тобифокс)

Најдобра борбена игра: Mortal Kombat X (Warner Bros., NetherRealm Studios)
Guilty Gear Xrd: Sign (Игри на Aksys, Систем на лакови)
Подемот на воплотени (Бандаи Намко)
Rising Thunder (зрачна забава)

Најдобра семејна игра: Super Mario Maker (Nintendo, Nintendo EAD Group No. 4)
Дизни бесконечност 3.0 (Дизни интерактивни студија, лавина студија)
Димензии на ЛЕГО (Брат Ворнер, Приказни за патници)
Skylanders: Суперполначи (Активизија, Beenox Studios, Vicarious Vision)
Splatoon (Nintendo, Nintendo EAD група број 2)

Најдобра игра за спорт / возење: ракетна лига (Псионикс)
ФИФА 16 (ЕА, ЕА Канада)
Forza Motorsport 6 (Студија на Мајкрософт, Студио Сврте 10)
НБА 2К16 (2К спорт, визуелни концепти)
Pro Evolution Soccer 2016 (Конами, ПЕС Продукција)

Најдобар мултиплеер: Splatoon (Nintendo, Nintendo EAD Group No. 2)
Call of Duty: Black Ops III (Activision, Treyarch)
Судбина: Земениот крал (Активизион, Банги)
Хало 5: чувари (Студија на Мајкрософт, 343 индустрии)
Ракетна лига (Псионикс)

Најдобра уметничка режија: Ори и слепата шума (Студија на Мајкрософт, Студија на Месечината)
Бетмен: Аркам Најт (Ворнер Брос, Студиа Рокстеди)
Bloodborne (компјутерска забава на Sony, од софтвер)
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Конами, Коџима Продукција)
The Witcher 3: Wild Hunt (Warner Bros., CD Projekt RED)

Награди за публика

Најдобра еспорт игра на годината: Контра-штрајк: Глобален офанзив (вентил)
Call of Duty: Advanced Warfare (Activision, Sledgehammer Games)
ДОТА 2 (вентил)
Hearthstone (Blizzard Entertainment)
Лига на легенди (Игри за немири)

Награда за најдобра навивачка креација: Портални приказни: Мел (студио Призма)
Grand Theft Auto V - Цели (оператор Худу)
Вистинска GTA (коридор дигитален)
Twitch игра мрачни души (Twitch Community)

Моден гејмер: Грег Милер
Кристофер „Монтекристо“ Миклс
Обележувач
Pewdiepie
Тотален бисквит

Најдобар тим за е-спортови на годината: Оптички игри
Зло Гениус
Fnatic
СК Телеком Т1
Тим Соломид

Играч на годината во ЕСпорт: Кени „Кенис“ Шруб (Контра-штрајк: Глобална офанзива, Тимски EnVyUs)
Ли „Факер“ Санг-Хјеок (Лига на легенди, СК Телеком Т1)
Олоф „Олофмајстер“ Кајбјер (Контра-штрајк: Глобален офанзив, Фнатик)
Питер „ППД“ Дагер (ДОТА 2, зли генијалци)
Syed Sumail «SUMA1L» Хасан (ДОТА 2, зли генијалци)

Најочекувана игра: Ничие небо (Здраво игри)
Хоризонт: Нулта зора (компјутерска забава на Сони, герила игри)
Квантна пауза (Microsoft, Remedy Entertainment)
Последниот чувар (Sony Computer Entertainment, genDesign)
Uncharted 4: A Thief's End (Sony Computer Entertainment, Naughty Dog)

Како што ви рековме, имавме и неколку интересни најави за овој настан. Psychonauts 2 Беше пријатно изненадување, без сомнение, и Тим Шафер се појави да побара финансирање и да го оствари продолжувањето на култната титула, која, интересно е, се продаде повеќе во последните пет години отколку во првите пет години по нејзиното лансирање во 2005 година.

Што се однесува до новите ликови на Mortal Kombat X, ќе биде хибрид помеѓу ксеноморф и тарката, Кожа -од филмската сага Масакрот со моторна пила во Тексас-, полничката учителка Бо 'Раи Чо y Три-Борг, киборг кој ќе ги преземе способностите на Киракс y сектор, исто како што е карактерот на Камелеон со нинџи. Содржина за преземање на Подемот на Гробот Рајдер Е бидат повикани Баба Јага: Храмот на вештерката и ќе биде објавен на почетокот на 2016 година, додека Нејтан Дрејк повторно ќе биде на усните на сите Март 18 со лансирање исклучиво за PlayStation 4 de Неизвестен 4: Крадец.

улика Игри не разочара и најави, покрај The Walking Dead: Михон, игра во негов стил заснована на универзумот на лилјак човек, што може да биде исклучително интересно.

Ние исто така мора да истакнеме Рок бенд VR, што ќе направи скок кон виртуелната реалност во соработка со Oculus VR, со премиса на уникатно искуство: играчите ќе можат да се чувствуваат како вистинска starвезда кога ќе стапнат на сцената и ќе ја гледаат публиката пред нивните очи. Преработката на Комплекс на сенки, таа метроидванија филозофија игра објавена во 2009 година за Xbox 360, но тоа ќе дојде со дежурното техничко дотерување.

Другите наслови што беа видени беа С.хак Фу: Преродена легенда -со камео од гореспоменатите вклучени-, Лего Марвел Одмаздници, Quantum Break y ѕвезда на граѓаните. Иако повеќе волшебно беше да се размислува за првата игра на Far Cry Примарното, што сепак изгледаше малку зелено и датумот на издавање, 23 на февруари 2016, станува збор за Ubisoft.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.