Ова би биле првите фотографии направени со Samsung Galaxy S8

Samsung Галакси S8

Батеријата, процесорот, дизајнот, кориците, датумот на презентација и уште неколку други податоци се она што го имаме на мрежата долго време за новиот Samsung Galaxy S8, но денес нема да го видиме ова тип на протекување да не првите фотографии што се направени со овој уред Веќе е јасно дека нема да видиме на MWC во Барселона. Кога ги гледаме протечените фотографии, не можеме да не помислиме дека моменталните мобилни уреди се наоѓаат во тој момент кога е тешко да се победи за да се направат забележителни подобрувања, но несомнено е тоа каде производителите денес се обидуваат најмногу.

Самсунг, Епл, Хуавеи, ЛГ и остатокот од моќните брендови за паметни телефони продолжуваат да се трудат да ги подобрат овие камери кои се веќе спектакуларни, нешто што корисниците го ценат и ова се резултатите добиени со овој нов уред Samsung:

Не можеме да кажеме дека квалитетот е спектакуларен и повеќе, кога станува збор за филтрација во мрежата каде многу фактори влијаат на нив, но можеме да нагласиме дека боите се сепак навистина живи. Камерата на овој нов Samsung Galaxy S8 е спектакуларна како онаа на Galaxy S7 или уште подобра, но она што не остава малку позаинтригирани е оној вид на „боке“ ефект што е повеќе обележан на првата од филтрираните фотографии. Ова е начин да се согледа потенцијалот на камерата на овој нов уред, но сè додека не го имаме во рака и ги видиме фотографиите во живо, не можеме да ги пуштиме ниту во анализата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.