Ова е внатрешноста на LG G6

LG G6

Еден од терминалите што имаше најголемо значење на MWC 2017 одржан минатата недела во Барселона, беше Г6 на корејската компанија LG, иако не ја освои наградата за најдобар паметен телефон на натпреварот, што падна на Sony Xperia XZ Premium. LG G6 ни нуди екран 18: 9, големина на екран што го прави идеално уживање во нашите омилени видеа, иако во повеќето случаи црните ленти ќе бидат прикажани од двете страни, освен во видеата што се снимени во овој формат, формат кој станува сè попопуларен.

Посебно внимание привлече и неговиот фотоапарат и различните можности што ни ги нуди. Негативната точка се наоѓа во процесорот, Snapdragon 821, процесор од минатата година што може да ви наплати во однос на продажбата, очигледно врз основа на почетната цена на терминалот. Додека чекаме на резултатот iFixit, за да видиме дали е лесен за поправка или не, преку видеото на JerryRigEvery сè можеме да добиеме идеја за тоа колку е едноставно или сложено да се расклопи и поправи овој терминал. Предвидувам дека во моментот се чини дека е многу едноставно, ако немаме заптивка што го прави овој терминал херметички и отпорен на прашина и вода.

Тестот што Jerери го изврши за да ја потврди како работи терминалот со и без цевката што овозможува ладење на процесорот, што, како што можеме да видиме на видеото, совршено си ја извршува својата работа. Батеријата може лесно да се отстрани, како и повеќето компоненти што можат да се заменат поради влошување или кршење, вклучувајќи го и екранот. Исто така, во работењето ни покажува безжично полнење што се наоѓа веднаш штом ќе се отстрани задниот капак на терминалот.

Како што објавија од корејската компанија, за само 4 дена, 40.000 XNUMX луѓе веќе ја резервираа оваа цел во Кореја, првата земја каде што ќе пристигне овој модел, што ќе го стори тоа во различни верзии, најкраткиот ќе биде оној што ќе стигне до Европа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.