Ова е комплетната листа на паметни часовници што ќе добијат Android Wear 2.0

LG

Android Wear 2.0 веќе е претставен во сосема нови LG Watch Style и LG Watch Sport. Два терминали што го користат ова големо ажурирање, иако е така вториот оној што може да искористи од сите предности, бидејќи со вклучување на NFC, може да се исплати преку Android Pay. Ова може да биде една од најголемите предности кога станува збор за носење.

Гугл не сакаше да остави детали, а во исто време кога LG пред неколку часа ги претстави своите две нови носливи уреди кои имаат одличен ексклузив Android Wear 2.0, објави целосниот список на рачни часовници дека ќе ги добијат доблестите и придобивките од ова ажурирање. Има некои што се изоставени, па можете да започнете да се обновувате.

Како сигурно ќе размислувате дали да купите нова или видете дали вашиот нослив материјал од пред две години е компатибилен, оваа листа е многу важна од таа причина. Најновите случувања во оперативниот систем за паметни часовници се доста сочни, особено за пристап до „Помошникот на Google“ од зглобот на раката или за Google Play за тотално независни апликации, освен што е обновување на интерфејсот.

La целосен список на паметни часовници што ќе добијат во ажурирање на Android Wear 2.0 е ова:

 • ASUS ZenWatch 2
 • ASUS ZenWatch 3
 • Casio Smart часовник на отворено
 • Casio PRO TREK Smart
 • Основач на фосили П.
 • Фосил П Маршал
 • Фосил П талкаат
 • Huawei Watch
 • LG Watch R
 • LG Watch Urbane
 • LG Watch Urbane 2-то издание LTE
 • Мајкл корс пристап
 • Мото 360 2-ри генерал
 • Мото 360 за жени
 • Мото 360 Спорт
 • Нов биланс RunIQ
 • Никсон мисија
 • Поларен M600
 • TAG Heuer е поврзан

Сигурно ако неодамна сте го купиле или сте се одлучиле за Moto 360 Sport, нема да имате причина да купите нов часовник, иако ако сакате да го користите Android Wear во целата нејзина големина, што е да имате NFC, да мора да барате некои од оние LG Watch Style и LG Watch Sport.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.