Ова е машки задоволител

Вибрации на задоволителен човек

Можеше да се види како доаѓа. По успехот на женската сексуална играчка во 2019 година, Вибрации на задоволителни мажи на радост на машката публика, која со погледи погледи ја гледаше женката. Оваа играчка се обидува да понуди искуство многу слично на оралниот секс со механизам сличен на оној женски задоволител.

Сè укажува на тоа дека ќе стане многу популарен во 2020 година и неговата цена ќе биде околу 40 евра. Има 14 програми извршени од два моќни мотори, овие програми ви овозможуваат да го регулирате интензитетот на вибрациите. Оваа играчка е исто така водоотпорна, што освен што дозволува употреба на вода за чистење, овозможува и користење и уживање додека се тушираме. Уредот има празнина за продирање длабоко до седум сантиметри и неговиот ергономски дизајн овозможува ракување со копчињата при употреба и уживање.

Како работи Вибрацијата на мажите на задоволителот

Како и кај женската стимулација, Satisfayer Men ги масира гланговите пранги и пулсирања што ги придвижуваат два мотора кои се на крајот, генерираат возбудливи вибрации во еротската играчка што ги разгледува главите и горниот дел од пенисот, пренесувајќи инспиративна сензуалност. Во исто време, двете испакнатини однадвор се стеснуваат за да го направат искуството што е можно попријатно, моќните мотори на крајот и централното испакнување на играчката, а преклопувачките модели на вибрации на програмите за ритам овозможуваат сензација која потсетува на возбудлив орален секс.

Отворот на дупката е доволно широк за да го вметне пенисот дури и ако не е исправен. Бидејќи се целосно водоотпорни, ќе имаме можност да го направиме искуството попријатно со сите видови лубриканти на база на вода. Има внатрешна батерија на полнење, затоа не им требаат батерии и може да се полни од која било USB-порта или од кој било адаптер (како што се оние што ги користат мобилните телефони). Кабелот за полнење е вклучен во пакетот.

Технички спецификации:

  • Димензии: Неговата должина од 15 см, висока 7,8 см, висока 6,6 и тежината од 299 грама ќе му овозможат лесно пренесување во џебот на панталоните или јакната.
  • Градежни материјали: Целиот нејзин ентериер е покриен со хипоалергичен силикон, кој лесно се обликува до нашиот пенис и многу брзо ја зема вистинската температура. Неговиот сертификат IPX7 овозможува голема отпорност на вода и влажност.
  • Дизајн: Естетиката се издвојува пред се заради трезвеност и дискреција бидејќи се продава само во црно, ако не знаеме што е тоа, би можеле да помислиме дека станува збор за кој било друг уред, на прв поглед би можеле да го погрешиме за Компјутерско глувче.
  • Продажни места: Нема да биде потребно да одите во секс-продавница за да го купите овој уред, бидејќи може да се купи анонимно (по дискреција) преку веб-страницата на Satisfayer или Macroplatforms како што е Amazon.

Задоволител

Мислења на купувачите

Не стана популарно на ниво на женски задоволител далеку од тоа, но веќе има некои мислења на Амазон за оваа играчка наменета за машката публика.

На пример, имаме корисник Карлос, кој се чини дека е целосно задоволен од неговата набавка, „никогаш подобро кажано“: „Презентација: 10 поени. Големина: 10 поени. Управување: 10 поени. Тоа е статија што ја препорачувам и нема да ве разочара« Но, не само мажите зборуваат позитивно за оваа нова секс играчка. Другите корисници, како Дијана, се радуваа на Вибрациите на мажите од задоволителот, откако и ги подарија на својата партнерка: „Многу е добро направено. Не очекував нешто со толку висок квалитет за таа цена. Урнебесно да се користи како двојка. »

Рекламна кампања

Производот се појави на пазарот под слоганот „Како стимулација на усната шуплина, но подобро!“, Но, ако нешто привлече внимание, тоа беше рекламното место создадено за неговото лансирање. Во него можеме да видиме Леонардо да Винчи во неговото студио работејќи на нов изум под будното око на Мона Лиза.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.