Ова е новиот безжичен полнач Tesla за паметни телефони

Компанијата Тесла, за која е најрелевантен Илон Маск, и на моменти контроверзна фигура, се посветува во последните неколку години на обидите да проширете ја својата линија на производи на пазарот, надвор од електричните возила и батериите за складирање на енергија во домот.

Најновиот производ што го лансиравте на пазарот, и веројатно ќе има голема привлечност кај следбениците на компанијатаИ покрај ниските перформанси, го наоѓаме во безжичен полнач за паметни телефони, полнач што е достапен само во црно-бело и со дизајн што не привлекува посебно внимание.

Да се ​​биде безжичен полнач, логично има Qi сертификација, така е компатибилен со сите паметни телефони на пазарот со оваа вградена технологија, технологија која за среќа е сè пошироко распространета. Ако нашиот паметен телефон сè уште нема ваков тип на полнење, можеме да го користиме интегрираниот USB-C приклучок или да го користиме нашиот вообичаен кабел за полнење за да го поврземе со USB-A портата што тој исто така ни нуди.

Капацитетот на батеријата е 6.000 mAh, така што во зависност од капацитетот на батеријата, повеќе од едно полнење во најдобар случај. Моќноста на полнење е 5W, брзина на полнење што е премногу бавна кога ќе се спореди со другите полначи на познати брендови на пазарот, затоа мора да имаме многу трпеливост за да можеме да го полниме нашиот уред.

Како што можеме да прочитаме во описот на статијата, безжичниот полнач Tesla за паметни телефони од 6000 mAh (22.2 Wh) е произведен со истиот дизајн на ќелијата што го користат батериите што ги дизајнира компанијата, како за домови, така и за нејзините електрични возила. Цената на овој преносен приклучок за безжично полнење е 65 долари, нешто висока цена за придобивките што ни ги нуди.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.