Ова е новиот смартфон HTC, HTC U12 +

Можеби се чини дека HTC е изгубен на постојан активен пазар во однос на презентациите на нови уреди, но ништо не е подалеку од вистината и тоа е денес Тајванската компанија штотуку го претстави HTC U12 + паметен телефон со 6-инчен екран со Quad HD + резолуција и широк екран 18: 9.

Во овој случај, уредот ја додава и двојната камера на предната страна и се чини дека тие вложија напор во овој дел од уредот бидејќи според DxOMark (со 103 поени), тој би бил сместен на втората позиција од неговото рангирање. Се разбира, тоа е јасен притисок кон врвната компанија што и недостасува на компанијата, но накратко она што ќе ја обележи вашата продажба ќе биде цената и ова е конкурентно ако ги погледнеме односите помеѓу ова и хардверските спецификации додадени во новиот HTC U12 +.

Добри севкупни спецификации

Тоа е уред со прекрасен дизајн и тактилно искуство со нов Edge Sense 2, така што страните на уредот имаат уште неколку функции при интеракција со паметниот телефон. Внатрешниот хардвер додава процесор Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM и две верзии достапни во однос на внатрешната меморија: една од 64 GB и друга што достигнува до 128 GB.

Тој додава двојна камера напред и назад, нешто што се чини дека станува вообичаено кај сегашните паметни телефони. Додадете опција за фотографирање со тој ефект „bokeh“ и има UltraSpeed ​​Autofocus 2, 2x оптички зум плус 10x дигитален зум, двоен сензор од 8 мегапиксели напред и HDR Bost 2 технологија што нуди повисок квалитет на места каде што светлината е оскудна. Батеријата е 3.420 mAh со Брзо полнење 3.0.

Што се однесува до дизајнот, има малку што да се каже за HTC и компанијата обично има прекрасни уреди во однос на естетиката и завршувањето. За цената, мора да кажеме дека одговара на тековните терминали од висока класа, во случај на 64 GB модел е околу 670 евра, а во случај на 128 GB модел ќе достигне приближно 700 евра. Претпродажбата започнува денес, а боите се достапни во про Transирна сина, пламен црвена и титаниумска црна боја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.