Ова е ново ажурирање на Microsoft Office 365

Канцеларискиот пакет на Мајкрософт продолжува да биде најмоќен и најкористен на пазарот, дури и неговата најнова и ажурирана верзија, целосно поврзана на Интернет, станува збор за Office 365. Добивме едно од најрелевантните ажурирања во последниве месеци за Office 365, со подобрувања во дизајнот и некои комунални услуги.

Ова ажурирање се споменува веќе некое време од Редмонд и тие предупредуваат дека за прв пат вештачката интелигенција на Мајкрософт ќе биде целосно интегрирана и со тоа ќе се направи списокот со апликации што го сочинуваат уште поефикасен. Microsoft Office 365, останете со нас и откријте кои се всушност новостите.

Microsoft Office 365

Табулаторот што ги вклучува сите алатки за уредување на Microsoft Office 365 сега е многу помал и потранспарентен, на ист начин како што е целосно усвоен во дизајнерските линии на Виндоус 10, т.н. формат Течно, иако подобрувањата во дизајнерскиот интерфејс се многу мали во споредба со претходната верзија на истиот систем. Сите овие функции на крајот ќе ја достигнат финалната верзија која ќе се вика Office 2019. Всушност, Прегледот на оваа верзија ќе достигне и до другите оперативни системи, како што е macOS на Apple чии први фази се достапни.

Сега иконите се исто така малку дијафански и подетални, без пикселација, односно прилагодување на целиот кориснички интерфејс на нов систем со висока резолуција. Од друга страна Различните апликации на Office 2019 се прилагодени според бојата на бојата на нивната икона со цел побрзо да ја идентификуваат програмата што ја користиме. На крај, вештачката интелигенција ќе го подобри нашето корисничко искуство. Последниот детал што е Office 365 е целосно препишан во Javascript што ветува подобри перформанси, иако сето ова е едноставно ветување за иднината, кои се уште се далеку од она што го гледаме во моментов.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.