Ова е она што го очекуваме од Google I / O 2015

Google I / O 2015

La Google I / O 2015 Е започне на 28 мај, односно следниот четврток и како и секоја година од овој настан очекуваме многу. И, дали ако се остварат гласините, треба да видиме и да знаеме многу новости, меѓу кои треба да има некои детали за нова верзија на Android, нешто поврзано со оперативниот систем за уреди што се носат Android Wear и многу други работи што ќе се обидеме да го објасниме во оваа статија за да не пропуштите апсолутно никакви детали.

Пред да започнете со сите новости и ажурирања што би можеле да ги видиме на Google I / O 2015, треба да знаете дека ќе спроведеме специјално покривање на настанот и дека на оваа иста веб-страница ќе можете да ги прочитате практично сите веста што се случува околу овој настан, што се случува да биде една од најважните во годината.

Андроид М со m од колаче за ореви Macadamia

Google

Се чини дека сè укажува на тоа дека Google ќе покаже некои други детали за новата верзија на оперативниот систем Андроид, што ќе ја направи шестата верзија на овој софтвер и дека знаеме дека неговото име ќе започне со буквата М, следејќи ја традицијата на претходните верзии . Во моментот се чини дека кодното име на оваа верзија и дека нема да биде конечно, е А.колаче за јаткасти плодови од nroid.

Во однос на спецификациите или техничките аспекти, малку знаеме за овој Андроид М иако се чини јасно дека на ниво на дизајн тој ќе го одржи стилот на материјален дизајн објавен на Android Lollipop.

Во случај да се надевате, замислете дека ќе видиме некои детали за овој нов Андроид, што нема да стигне до пазарот и до нашите уреди за неколку месеци.

Android Wear и можно пристигнување на iOS

Google

Според гласините во овој Google I / O, ќе присуствуваме на презентација на неколку паметни часовници со оперативниот систем Android Wear. Меѓу уредите што можевме да ги видиме ќе биде и кружен часовник од Samsung или втората верзија на Motorola 360 иако во моментот официјално ништо не е потврдено.

На компатибилност помеѓу iOS и Android Wear, со што се дозволува секој корисник на iPhone да стави паметен часовник со оперативниот систем Google на неговиот зглоб, нешто што до сега и за жал не е можно.

Нова политика за ажурирање на Nexus

Google

Се чини дека Гугл научи од своите грешки и ќе видиме како а нова политика за ажурирање на уредите Nexus. Ова ќе се заснова на кој било уред со печат на гигантот за пребарување ќе се ажурира барем во следните две години официјално.

Nexus 5 (2015)

Секако и како би можело да биде поинаку Nexus уредите ќе бидат протагонисти во овој I / O на Google. Ако ништо не тргне наопаку, треба да знаеме некои детали за новиот Nexus за кој има неколку кандидати за производство, меѓу кои се чини дека се издвојуваат над другите Huawei и LG.

Токму LG исто така може да биде надлежен за производство на Преглед на Nexus 5 Се чини дека Google се подготвува инспириран од својот најуспешен паметен телефон. Овие гласини имаат основана основа, а тоа е дека веќе има многу LG инженери кои биле ловени како влегуваат и излегуваат од згради и канцеларии во сопственост на Google.

Автономни автомобили на Гугл

Google автомобил

Во последниве денови знаевме многу нови случувања со автономните автомобили на Google и рамката на Google I / O 2015 може да биде совршен настан за прикажување новости и исто така прикажување нови карактеристики на Android Auto.

Ако сакате да возите како што рече рекламата, останете во тек, бидејќи можеби наскоро и со помош на Google можеби нема да треба повторно да возиме.

Проект Ара и Проект Танго

Гугл работи на модуларен паметен телефон по име Проект Ара. Можеби можеме да видиме нови случувања во врска со овој необичен мобилен уред и кој знае дали да научи за нови модули или детали.

Можеби можеме да знаеме и некои други новости или вести во врска со Проектот Танго што напредува во сенка, но според гласините е многу напреднат.

Светот на телевизијата, Android Home?

Google

Гугл мора да преземе чекор за влез во домови и од таа причина можеби гигантот за пребарување може да не изненади со уред што совршено може да се нарече Android Home. Исто така, може да биде придружено со разни новости во Андроид телевизијаСега кога го имате Nexus Player на пазарот.

Google I / O 2015 ќе започне следниот четврток и ќе биде преполн со вести и вести за кои се надеваме дека ќе ги оправдаат сите што ги очекуваме.

Што мислите со какви новости Google ќе нè изненади на Google I / O 2015?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.