Ова е првата протечена слика на Huawei P10 во печатот

Huawei

За неколку дена, Светскиот мобилен конгрес ќе започне во Барселона и Huawei официјално ќе го претстави својот нов предводник или она што е исто, новиот. Huawei P10, од кои денес го видовме први протекоа слики од печатот и кои ги откриваат сите детали за дизајнот на новиот терминал на кинескиот производител.

Пред неколку дена можевме да видиме закачка за новиот мобилен уред од приближно 20 секунди, но тоа не ни даде премногу траги за новиот предводник на Huawei. Сепак, сликите што почнаа да кружат пред неколку минути на мрежата на мрежи навистина потврдуваат многу детали и некои гласини и шпекулации.

На сликата можеме да го видиме новиот Huawei P10 во трите бои потврдени пред неколку дена, сина, зелена и златна. Се чини чудно што овој нов мобилен уред нема да се појави на пазарот во популарната црна боја, иако Huawei можеби ќе сака да изостави една од најпопуларните и повторени бои меѓу производителите на пазарот на мобилни телефони.

Huawei

Што се однесува до дизајнот, овој нов Huawei P10 многу наликува на Huawei P9, иако сигурно кога ќе биде официјално претставен ќе можеме да ја видиме непарната разлика што сигурно ќе го привлече нашето внимание. Ако немаме некоја значителна новина во однос на дизајнот, ќе имаме два слични терминали, иако замислуваме дека со некои одлики и камера потпишана од Леика, нешто подобро од она што се гледа на минатогодишниот уред.

Што мислите за дизајнот на новиот Huawei P10 што ќе го знаеме официјално на следниот MWC што ќе се одржи во Барселона?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.