Ова е првото „обезбојување“ на Huawei Mate X

Huawei Mate X

И тоа е дека малку по малку разјаснуваме детали за тоа што ќе биде следното лансирање на уредот што може да се преклопи, во овој случај Huawei Mate X. Овој нов модел на Huawei можеше да се види (од одлична изложба) на минатиот Светски конгрес за мобилни телефони од Барселона и по неколку дена некои среќни медиуми имаа можност повнимателно да го видат и допрат овој нов смартфон што преклопува од кинеската фирма. Сега, со малку време откако почна да се продава и другото преклопување на пазарот, Samsung Galaxy Fold, кинеската фирма покажува одредено движење во однос на својот Mate X. Видеото на Јутјуб го прикажува отклучувањето на овој нов уред.

Ајде со невообичаеното unboxing:

Секако, квалитетот на видеото остава многу да се посака, но можеме да кажеме дека е меѓу првите unboxing на овој нов Huawei Mate X и ни ја покажува содржината на полето во кое можете да видите капак за носење на терминалот кога е преклопени и претпоставуваме дека каблите за полнење и така натаму, иако не се гледаат на видеото. Ниту паметниот телефон се вклучува во кое било време, така што треба да бидете внимателни кон повеќе видеа, но во прво време се чини дека има првиот потег на компанијата да започне маркетинг на Mate X.

Деталите за случајот се интересни од две причини, првата затоа што веруваме дека ќе биде тешко да се најдат корици за овој Mate X и втората поради неговиот екран. Да, Mate X има преклоп навнатре, па екранот е однадвор, за што веќе зборувавме во претходните прилики и за кое сметаме дека е нешто „несовесно“ од страна на фирмата, иако е вистина дека визуелно изгледа подобро како и прикажување на повеќе информации кога се преклопуваат. Малку по малку сигурни дека за сега ќе продолжат да пристигнуваат уште видеа датумот за неговото официјално лансирање е навистина непознат. Ние мора да продолжиме да чекаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.