Ова е следниот паметен телефон Lenovo со преден екран

Лансирање на iPhone X, се разбира, уште еднаш, линијата што треба да ја следат повеќето производители на Android како LG, Huawei и голем број азиски производители. За среќа, корејската компанија се спротивстави на спроведувањето на овој степен само за копирање како што прават повеќето производители.

Азиската фирма Леново објави неколку слики за тоа кој ќе биде нејзиниот следен терминал со кој сака да направи револуција на пазарот, бидејќи тоа би било првиот паметен телефон со преден дел што е цел екран, без каков било вид на изрез каде да ја поставите предната камера и соодветните сензори.

Lenovo Z5, како што е крстен овој терминал, ќе ни понуди а Однос на екранот од 95% и користи 18 технолошки патенти што компанијата ги регистрирала во последниве години. Тоа се сите информации што ги знаеме досега, бидејќи претседателот на компанијата, кој го даде ова соопштение, не понуди повеќе информации за тоа. Каде е највпечатливо е да знаете како планирате да ја имплементирате предната камера заедно со сензорите.

Да се ​​дизајнира и подоцна се произведува паметен телефон каде што предниот дел е цел екран, компанијата се соочи со неколку предизвици. Она што привлекува најголемо внимание е каде или како планирате да ја поставите предната камера на уредот. Apple користеше изрез, додека Vivo Apex го надополнува овој проблем со камера што може да се повлече, што се појавува на горниот дел од уредот. Решението на Xiaomi во Mi Mix 2s, го наоѓаме на еден од аглите на екранот. Друг аспект што треба да се земе предвид се наоѓа во изданието на предниот звучник за остварување повици.

Благодарение на четири технолошки достигнувања заедно со употреба на 18 сопствени патенти, сите проблеми што може да ги претстави дизајн како Lenovo Z5 се поправени. Шефот на компанијата го објави соопштението за овој терминал еден месец пред неговото официјално претставување, кое веќе би било закажано за следниот месец во отсуство на официјално потврдување на датумот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.