Ова се боите на Samsung Galaxy Note 9

Оваа година гледаме неколку важни гласини и протекувања за новиот модел на јужнокорејската компанија и тоа е овој модел треба да биде претставен во август што засекогаш го смени концептот на паметни телефони како такви да станат фаблети, да, белешката беше меѓу првите што постави голем екран.

Она што го имаме на овие линии е филтрирана слика на овој нов модел на Samsung со пет нови бои што треба да се додадат во белешката 9. Истекувањето е континуирано и денес практично ги имаме сите детали на табелата на овој нов терминал.

Проблеми со батеријата на Samsung Galaxy Note 8

Црна полноќ, јоргована виолетова, сребрена и сина боја

Без сомнение, имањето разновидни бои е секогаш добро и Samsung е јасен за тоа, новиот Note 9 додава голема разновидност за сите вкусови. Да се ​​потенцира промена на локацијата на сензорот за отпечатоци тоа е под фотоапаратот и тоа многу безбедно ќе овозможи подобар пристап до корисникот. Не можеме да очекуваме многу козметички промени, бидејќи овие белешки не ги прават овие промени и продолжуваат со линијата означена со дежурниот Galaxy S, обично презентирана на почетокот на годината на Светскиот мобилен конгрес во Барселона.

Ова се петте нови бои со кои ќе ја видиме оваа белешка што додава екран Супер AMOLED од 6.4 инчи со резолуција QHD +. Новиот Galaxy Note исто така ќе додаде процесор Snapdragon 855 од најновата генерација за некои земји и Exynos 9810 на Samsung за други (во кои сме сигурни дека сме), тој исто така ќе биде достапен со капацитет за складирање од 64 GB, 128 GB или 256 GB. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.