Ова се вестите на Нетфликс за јуни 2018 година

Денес, ако оценувате која е најдобрата видео платформа за стриминг, моментално достапна на пазарот, не е потребно да размислите многу, бидејќи Нетфликс е далеку над останатите платформи, било да е тоа HBO или Amazon Prime Video. Стриминг видео платформа е достапна во сите земји во светот (освен 4 за санкции од американската влада).

Да се ​​биде достапен скоро насекаде во светот, дека бројот на претплатници е нешто над 125 милиони, не треба да нè изненадува. Она што треба да нè изненади е веста што платформата Нетфликс ја додава на својот каталог секој месец, каталог кој, на моменти, се чини бесконечен. Тука ви го покажуваме Вести на Нетфликс во филмови, серии и документарни филмови за јуни 2018 година.

Нова серија на Нетфликс за јуни 2018 година

Ако сте обожавател на Марвел, за овој месец јуни, Нетфликс премиерно ја прикажува втората сезона на Лук Кејџ, која се придружува на другите серии на Марвел достапни на Нетфликс и меѓу кои наоѓаме Essесика onesонс (Т1 и Т2), ДареДевил (Т1 и Т2), Ironелезна тупаница (Т1), Казнувачот (Т1) и Бранителите, каде што сите овие ликови се здружуваат, покрај првата сезона на Лук Кејџ.

По релативниот успех на серијата Сенс 8, во кој глуми шпанскиот актер Мигел Анхел Силвестре, Нетфликс ги слушаше следбениците на серијата и ќе ни понуди последно поглавје дека ако тоа е конечното затворање на втората сезона од оваа серија во режија на режисерите на Матрикс.

Зомби не можеше да биде отсутен, а Нетфликс има своја серија со вакви типови на карактери, иако за разлика од The ​​Walking Dead, Fear the walking dead и други, тоа е повеќе комедија отколку драма, како Z Nation, друга препорачана зомби серија, исто така достапна на Нетфликс. Зборуваме за iZombie. Останатите серии што ќе се најдат на Нетфликс за овој месец јуни 2018 година се:

 • Лука Кејџ доаѓа на Нетфликс на 22 јуни.
 • Sense8 последната епизода е достапна на 8 јуни.
 • iZombie, во очекување на потврда.
 • Сјај, втора сезона достапна од 29 јуни.
 • Марсела. Од 8 јуни пристигнува втората сезона.
 • Пакита Салас. Достапно од 29 јуни, втората сезона.
 • Го заковаше. Втората сезона е достапна од 29 јуни.
 • Линија на должност, достапни првите три сезони од 1 ден.
 • Вие, јас и таа, сезона 3 достапен ден 1.
 • Прво бакни ме, ќе се појави во Нетфликс со својата прва сезона на 29 јуни.
 • Шампиони, достапна целата прва сезона на 12 јуни.
 • Таен град, достапен на 26 јуни со својата прва сезона.
 • Марлон, достапна првата сезона на 14 јуни.

Нови филмови на Нетфликс за јуни 2018 година

Каталогот за филмови на Нетфликс не е многу актуелен за зборување (сè треба да се каже). И покрај тоа, од време на време наоѓаме повеќе или помалку неодамнешни филмови достапни во нивниот каталог, но кои не се снимени за Нетфликс. На женска верзија на Ghostbusters е јасен пример, филм кој ќе се појави во каталогот на Нетфликс на 7 јуни.

Други умерено неодамнешни филмови кои доаѓаат на Нетфликс овој месец се Tвездени патеки: Надвор, последниот филм во универзумот „Starвездени патеки“ заедно со „Црна плима“, во кој глуми Марк Wahlberg и нè потсетува на несреќата со нафтената платформа БП пред неколку години во близина на американскиот брег. Овој филм ќе се појави во Нетфликс на 24 јуни, додека филмот „Starвездени патеки“ ќе го стори тоа неколку дена пред тоа, на 18 јуни.

 • Фаќачи на духови 2016. Достапно на 7 јуни.
 • Tвездени патеки: Надвор. Достапно на 18 јуни.
 • Нафтена маска. Достапно на 24 јуни.
 • Како да се ослободите од шефот. Достапно на 15 јуни.
 • 100 метри. Достапно на 5 јуни.
 • калибар. Достапно на 29 јуни.
 • Ви Villaавициоза соседна врата. Достапно на 30 јуни.
 • Јавни непријатели. Достапно на 7 јуни.
 • Огнен мозок. Достапно на 22 јуни.
 • Свадба на Али. Достапно на 8 јуни.
 • Мактуб, достапно на 15 јуни
 • Алекс Стрејнџлав, достапно на 8 јуни.
 • ТАУ, достапно на 29 јуни.
 • Четири сексуални приказни. Достапно на 15 јуни.
 • На секоја своја. Достапно на 24 јуни.
 • Сјајниот граѓанин. Достапно на 11 јуни.

Нова детска содржина на Нетфликс за јуни 2018 година

Кога има уште повеќе од 20 дена почнувајќи од летото и најмалите од куќата почнуваат да се вртат низ куќата без да имаат што да прават, водечката платформа за видео-стриминг на пазарот, се сеќава на нив и ни нуди низа новини и во серии и во филмови кои детално ги следиме.

 • Авантурите на Тинтин, достапни првите 3 сезони од 15 јуни.
 • Авантурите на пичката во чизми Тие ќе пристигнат на Нетфликс во нивната 3-та и 4-та сезона на 16 јуни.
 • Vaiana, достапно од 27 јуни.
 • Шупливи, достапно на 8 јуни.
 • Авантурите на улицата Харви. Достапно на 29 јуни.
 • Детективите од куќата на дрвјата Достапно на 8 јуни.
 • Вистина: прекрасни желби y Точно: волшебни пријатели Тие ќе се појават на Нетфликс на 15 јуни.

Нови документарни филмови на Нетфликс за јуни 2018 година

Корисниците на Нетфликс не живеат само на серии и филмови. Каталогот документарни филмови што ги нуди популарниот стриминг видео сервис е многу обемен, каталог кој додава нови содржини секој месец. Во јуни, ќе бидат обучени два нови документарни филма.

13 ноември: напад во Париз, е документарен филм во три дела во режија на lesил и Гедеон Наудет (добитници на неколку награди „Еми“, „Пибоди“ и „Дупонт“), кој ги истражува човечките приказни зад терористичките напади што се случија во Париз на 13 ноември 2015 година. Документарецот ја следи хронологијата на настани додека се одвиваа и ги презентира сведоштвата на луѓето обединети од трагедијата: полицајци, пожарникари, преживеани и водачи на француската влада

Starвездената iseвезда ја раскажува приказната за писателот Мајкл Петерсон кој беше обвинет за убиство на неговата сопруга фрлајќи ја по скалите. Овој документарец се обидува да најде одговор на тоа дали тој навистина ја убил својата сопруга, како и да го доведе во прашање медиумскиот циркус што се создава во Соединетите држави со ваков вид злосторство. Овој документарец е дел од серијата документарни филмови за истраги на криминал во медиуми што ги имаме на располагање на Нетфликс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->