Ова се можните спецификации на Surface Pro 5

Мајкрософт

Минатата година Мајкрософт официјално го претстави Површина Про 4, што постигна голем успех на пазарот, иако не многумина од нас ќе се согласат дека на овој уред веќе му треба реновирање. Ова може да биде многу близу до достигнување на пазарот, а ние сме слушнале многу гласини за Површина Про 5, од кои сега протекоа неговите можни спецификации.

Според гласините со кои би дошле Внатре процесори Intel Kaby Lake или што е истиот процесор од последната генерација. Овие би биле поддржани од различни опции за RAM меморија што ќе му дадат извонредна моќ како што веќе се случи во претходните модели на Surface Pro.

Што се однесува до екранот, веќе подолго време можеме да читаме и да слушаме гласини за можноста дека има 4K резолуција, иако овој аспект сè уште не е потврден.

Опциите за складирање ќе бидат во форма на SSD и со до 512 GB, USB Type-C и порти Thunderbolt, Surface Pen со можност за безжично полнење преку магнетски конектор ќе бидат некои од карактеристиките што ќе го направат овој Surface Pro 5 a уред за скоро сите видови на корисници, иако неговата цена ќе го направи забранувачки за многумина од нас.

Во моментов и иако веќе повеќе од една година официјално го запознавме Surface Pro 4, Мајкрософт сè уште нема одредено датум за настанот за презентација на Surface Pro 5, што може да се одржи во првите месеци од следната 2017 година.

Што мислите за спецификациите на новиот Surface Pro 5?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)